Friday, January 5, 2018

Drinki z widokiem na Bangkok, czyli... Baiyoke Sky Bar!

Czy Wy podobnie jak ja, w w odwiedzanych przez Was miastach, lubicie odwiedzać ciekawe punkty widokowe? Jakieś wzniesienia z widokiem na miasto, różnego rodzaju wieże czy wysokie drapacze chmur? Jeśli tak, to dzisiejszy post jest zdecydowanie dla Was. Pokażę Wam skąd można wieczorem podziwiać Bangkok, a przy tym delektować się świetnymi drinkami! Bayioke Sky Bar to zdecydowanie miejsce, które Wam się spodoba!


Planując swoje wakacje w Tajlandii, wiedziałem, że będąc w stolicy koniecznie będę musiał się wybrać do jakiegoś sky baru, czyli miejsca, w którym przy drinku można zachwycać się Bangkokiem widzianym z wysokości - takich miejsc w tym mieście nie brakuje. W pierwszej kolejności myślałem o Lebua State Tower Sky Bar.

Choć nie jest to najwyżej ulokowany tego typu bar, to jest on chyba najbardziej znany, a wszystko to za sprawą filmu "Hangover", którego sceny, czy też scena (?) były właśnie tam kręcone. Akurat tak się złożyło, że hotel "The Grand Sathorn", w którym się zatrzymaliśmy, znajdował się niedaleko tego właśnie budynku - hotelu ze słynnym barem na szczycie. Z naszego hotelowego basenu doskonale go widzieliśmy....Mimo tak małej odległości, do tego sky baru ostatecznie się nie wybraliśmy. Choć wstęp tam jest bezpłatny, to należy jednak pamiętać o odpowiednim dress codzie. A że nie uśmiechało nam się ubierać długich spodni i koszul w takim upale to postawiliśmy na Baiyoke Sky Bar, znajdujący się na 83. piętrze hotelu o tej samej nazwie.


Tutaj za wstęp płacimy 400 bathów, jednakże nie ma żadnego określonego dress-codu. Warto także dodać, że w cenie wstępu wliczony jest także jeden drink. Bilety kupujemy w kasie na dole budynku. O ile dobrze pamiętam, na górę wjeżdżaliśmy dwoma różnymi windami.  Jak się później okazało, kolejne drinki zamawiane z karty także są w bardzo atrakcyjnych cenach, więc spokojnie można trochę tam posiedzieć. Drinki kosztowały tam 15zł, czyli pewnie mniej niż w klubach czy pubach w Waszych miastach. A widoki za oknem nie do opisania. Muszę przyznać, że drinki na 83. piętrze smakują rewelacyjnie!

Na sam koniec udało nam się wejść jeszcze jedno piętro wyżej i tym samym znaleźliśmy się na ruchomym tarasie widokowym na zewnątrz. Staliśmy na ruszającej się platformie i mogliśmy podziwiać Bangkok z każdej strony!


Warto także dodać, że budynek ten ma jeszcze wiele więcej do zaoferowania. Oczywiście jest to hotel. Jeśli zdecydujecie się zatrzymać w tym hotelu, rewelacyjne widoki będziecie mieć w cenie noclegu, o każdej porze dnia.


Natomiast jeśli chcielibyście zobaczyć Bangkok z wysokości w ciągu dnia, a nie jesteście gośćmi hotelowymi, możecie także skorzystać z owocowego bufetu w cenie 390 bathów. W cenę wliczone jest także wejście na taras widokowy na 77. piętrze, a także na ruchomą platformę obserwacyjną na 84. piętrze. Sam bufet serwowany jest na 18. piętrze.


W hotelu tym znajdują się także liczne restauracje. Na mnie największe wrażenie zrobiła restauracja znajdująca się na 81. piętrze, która swoim gościom oferuje stoliki pod gołym niebem - można je łatwo dostrzec siedząc w barze przy drinku. Szukacie miejsca na niezapomnianą, romantyczną kolację? Restauracja "Bangkok Balcony" może być na to jak najbardziej odpowiednim miejscem.


W Bangkoku tego typu miejsc znaleźć możemy sporo. Ja osobiście wybrałem Baiyoke Sky Bar i uważam, że był to dobry wybór. Widoki z 83. i 84. piętra naprawdę robiły wrażenie, a ceny drinków bardzo atrakcyjne. Zdecydowanie polecam!

Poniżej kilka przydatnych linków:

Baiyoke Sky Hotel - strona hotelu na Booking.com

Baiyoke Sky Bar - tu znajdziecie informacje o barze a także o innych znajdujących się tam restauracjach i punktach widokowych

A czy wy, będąc w Bangkoku, chętnie wybralibyście się do tego miejsca? A może macie upatrzone inne sky bary w stolicy Tajlandii? Albo w którymś ktoś z Was już był? Podzielcie się spostrzeżeniami! :) 
3 comments:

  1. Naprawdę jesteście okrutni. Jak tak można kusić niewinnego człowieka? :p Chętnie wypiłabym takiego drinka z takim widokiem. Muszę chyba zacząć rozważać Tajlandię jako cel podróży :D

    ReplyDelete
  2. Tajlandię naprawdę warto brać pod uwagę jeśli chodzi o kierunki wakacyjne! :D :)

    ReplyDelete