Wednesday, August 30, 2017

Atrakcje Berlina

Berlin to miasto, które udało mi się odwiedzić już wielokrotnie, jednakże na blogu nie poświęciłem mu za dużo miejsca. W Berlinie można dobrze zjeść, napić się dobrego piwa, czy wyskoczyć na zakupy. A co jeśli chodzi o zwiedzanie? W dzisiejszym poście przedstawię Wam 3 atrakcje, które w czasie ostatniej wizyty w niemieckiej stolicy poszły na pierwszy plan!1. Rejs po Szprewie

Berlin ma świetnie rozbudowaną komunikację miejską, dzięki czemu przemieszczanie się z miejsca na miejsce nie jest tu niczym skomplikowanym, jednakże stolicę Niemiec możemy także podziwiać z małych wycieczkowych statków, które pływają po Szprewie. A w centrum miasta znajdziecie ich naprawdę sporo. Wystarczy przejść się brzegiem w okolicach Katedry i znaleźć odpowiedni rejs dla siebie. Nam bardzo zależało na małym statku z odkrytym górnym pokładem i w końcu udało się taki znaleźć, a do początku rejsu zostało niespełna 10 minut. W kasie biletowej kolejek na szczęście nie było, więc udało się załapać na ten rejs. 


Ceny rejsów są bardzo do siebie zbliżone. Nasz godzinny rejs kosztował 14 euro, jednakże po okazaniu legitymacji studenckiej możecie otrzymać 15% rabatu. Także jeśli ktoś z Was jest tym szczęściarzem, posiadającym legitymację studencką, to zawsze warto spytać o ewentualne zniżki. 


Informacje o zabytkach, które aktualnie możemy zobaczyć, przekazywane są w języku niemieckim, jednakże przed rozpoczęciem rejsu otrzymujemy audio przewodniki w wybranym przez siebie języku. My mieliśmy do wyboru także język polski. Tam możemy zobaczyć, co serwuje pokładowa restauracja, gdyż w w trakcie rejsu możemy też sobie zamówić kawę, piwo, czy jakiś niemiecki przysmak.


2. Taras widokowy "The Panorama Terrace"

Lubicie podziwiać odwiedzane przez Was miasta z wysokości? Zawsze rozglądacie się za jakimś punktem widokowym? W Berlinie bez wątpienia pierwsza na myśl przychodzi wieża telewizyjna. Póki co nie miałem jeszcze okazji przekonać się, jaki rozciąga się z niej widok, jednakże ciekawą i tańszą alternatywą może być także taras znajdujący się w hotelu Park Inn by Radisson przy Alexanderplatz. O samym hotelu pisałem także tutaj!
Wstęp na taras kosztuje 4 euro. Wjeżdżamy hotelową windą na 37. piętro, a następnie pokonujemy jeszcze kilkanaście schodów. Przed samym wyjściem na taras znajduje się kasa biletowa. Taras jest mały, a miasto możemy podziwiać z jednej strony tylko. To mnie nieco rozczarowało. Po zdjęciach, które widziałem na stronie hotelu na Booking.com spodziewałem się jednak czegoś więcej jednakże możliwość popatrzenia na wieżę telewizyjną z nieco innej perspektywy, z dość bliskiego sąsiedztwa to nadal bardzo ciekawe doświadczenie, które gorąco polecam. Tym bardziej, że koszt biletu wstępu nie jest drogi. W szczególności, gdy porównamy go z wjazdem na wieżę telewizyjną.


3. Kopuła "Reichstagu"

To jedna z najbardziej popularnych, o ile nie najpopularniejsza, atrakcja Berlina, która... jest darmowa, jednakże o wizycie w siedzibie Bundestagu warto pomyśleć nieco wcześniej i wypełnić formularz on-line. Na miejscu również możecie próbować, ale może okazać się. że danego dnia nie będzie już żadnych wolnych miejsc.


Na zwiedzanie przybywamy najpóźniej 15 minut przed czasem, a to dlatego, że przed rozpoczęciem zwiedzani musimy przejść jeszcze przez kontrolę bezpieczeństwa, podobnie jak na lotnisku. Należy także pamiętać o posiadaniu paszportu bądź dowodu osobistego. 


Tutaj także na czas zwiedzania otrzymujemy audio przewodniki, które dostępne są w języku polskim. Możemy słuchać ciekawostek na temat Reichstagu i znajdujących się w pobliżu miejsc i jednocześnie wspinać się coraz wyżej i podziwiać Berlin z coraz to wyższej wysokości. :)
To tylko jedne z wielu atrakcji, które do zaoferowania ma Berlin. Wierzę, że wraz z kolejną wizytą lista ta się nieco powiększy. A na następną wizytę bardzo liczę, tym bardziej, że wraz końcem wakacji bilety lotnicze coraz tańsze... :)


Zobacz także:


No comments:

Post a Comment