Wednesday, March 8, 2017

Jak tanio dostać się do Izraela?

Tel Awiw to był zeszłoroczny wakacyjny cel, który udało się zrealizować. Pamiętam, gdy Wizz Air wystartował z lotami do Izraela było to naprawdę spore wydarzenie. W tym roku połączenia do Izraela pojawiają się jak grzyby po deszczu, dlatego też dziś specjalnie dla Was w jednym miejscu zgromadzę informacje o możliwych bezpośrednich lotach z polskich lotnisk, a jest tego naprawdę sporo!


Zacznę od siatki Wizz Air, gdyż to on jako pierwszy tani przewoźnik zaczął latać do Izraela: najpierw do Tel Awiwu, a z czasem także do Ejlatu. Do Tel Awiwu Wizz Air zabierze nas z dwóch polskich lotnisk: z Warszawy oraz Katowic.


Loty ze stolicy odbywają się trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty, natomiast z Katowic wyloty zaplanowane są na środy oraz niedziele.


Węgierski low-cost lata także na trasie Warszawa - Ejlat, jednakże z systemu rezerwacyjnego wynika, że połączenie to będzie obsługiwane jedynie do 25 marca 2017 roku.


Jednakże to Ryanair w tym roku najbardziej zaskoczył, zapowiadając aż 6 nowych tras z Polski do Izraela. Do tego należy jeszcze dodać jedno połączenie Kraków - Ejlat, które już jest obsługiwane: aktualnie loty odbywać się będą do 25 marca, a następnie ta trasa powróci w rozkładzie zimowym, od 31 października.  Nowe trasy zainaugurowane zostaną w sezonie zimowym, a są to:
 • Warszawa(Modlin) - Ejlat od 29 października!
 • Gdańsk - Tel Awiw od 30 października!
 • Gdańsk - Ejlat od 2 listopada!
 • Poznań - Tel Awiw od 29 października!
 • Poznań - Ejlat od 30 października!
 • Wrocław - Tel Awiw od 29 października!
Bilety na nowe połączenia zaczęły już pojawiać się w systemie, a ich ceny rozpoczynają się od 179zł za lot w jedną stronę!


Chwilę po ogłoszeniu przez Ryanaira nowych tras do Izraela, podobną wiadomością zaskoczył nas nasz narodowy przewoźnik - LOT, który dotychczas latał do Tel Awiwu ze swojego głównego hubu, tj. z Warszawy, natomiast od czerwca zaoferuje swoim pasażerom także loty z portów regionalnych:
 • z Poznania od 21 czerwca 2017
 • z Gdańska od 18 czerwca 2017
 • z Lublina od 19 czerwca 2017
 • z Wrocławia od 20 czerwca 2017
 Przykładowy bilet z Poznania w najtańszej taryfie możemy kupić za mniej niż 600zł.


Także jak widzicie, oferta lotów z Polski do Izraela jest naprawdę bardzo bogata. Obecność dwóch różnych linii latających na tej trasie, jak ma to np. miejsce w Poznaniu w przypadku lotów do Tel Awiwu, może skutkować ciekawą "bitwą" cenową pomiędzy przewoźnikami, na czym zapewne skorzystają pasażerowie.


Jeśli zastanawiacie się, czy warto odwiedzić Izrael, to zachęcam Was do przeczytania relacji z mojego tygodniowego pobytu w Tel Awiwie!2 comments:

 1. Izrael. Państwo, w którym nigdy nie byłam i pojęcia nie mam kiedy tam będę i czy będę w ogóle. Przyznam, że ten kraj nigdy mnie nie interesował. Jasne, Morze Martwe owszem, ale chyba nic poza tym. Może kiedyś dorosnę do decyzji, aby się tam wybrać, bo wiele osób chwali to państwo świata :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  ReplyDelete
 2. Gdyby ktoś kilka lat temu powiedział mi, że kiedyś sam z siebie polecę do Izraela, to też bym nie uwierzył... :)

  ReplyDelete