Thursday, February 9, 2017

Next flight => FR5034

Jutro znowu czeka mnie bardzo wczesna pobudka. Jednakże będzie to całkiem przyjemne wstawanie, biorąc pod uwagę fakt, że przede mną trzeci już w tym roku lot. Po dłuższej przerwie znowu zagoszczę na pokładzie samolotu linii Ryanair. Co więcej, po raz pierwszy z tym przewoźnikiem wyląduję na lotnisku Chopina. Data jutrzejszego lotu wcale nie jest przypadkowa... :)

#FR5034


Dokładnie 4 lata temu linie lotnicze Emirates zainaugurowały bezpośrednie połączenie pomiędzy Dubajem a Warszawą. Codzienne loty między tymi dwoma miastami obsługuje samolot Boeing 777, natomiast jutrzejszy, jubileuszowy lot wykona... Airbus A380, czyli największy samolot pasażerski! Osobiście nie miałem okazji jeszcze zobaczyć tej maszyny, dlatego jutro w Warszawie nie może mnie zabraknąć!

Lecimy z Wrocławia. Dawno mnie na tym lotnisku nie było, choć bardzo je lubię i w moich statystykach nadal prowadzi w kategorii najczęściej wybieranych portów lotniczych. Wyjeżdżamy wcześnie rano. Co ciekawe, pociąg do Wrocławia i lot Ryanairem do Warszawy kosztują mnie mniej niż najtańszy pociąg TLK z Poznania do stolicy. Dzięki temu przede mną trzeci już w tym roku lot, a po cichu także liczę, że Airbusa A380 uda się jakoś fajnie zobaczyć z płyty, gdy będziemy wysiadać z naszego samolotu. W momencie, gdy my będziemy lądować, samolot ten powinien być już w Warszawie, jednakże jutro będzie trzeba śledzić ten samolot. :)

P.S. W związku z jutrzejszym wyjazdem, najprawdopodobniej nie pojawi się w dniu jutrzejszym nowy post z cyklu "Mathsflights poleca", jednakże postaram się jakoś Wam to wynagrodzić. Już dziś życzę Wam miłego weekendu, a ja szykuję się na jutrzejszy lot. :)

6 comments:

 1. Ostatni raz leciałam samolotem kilka lat temu :) Bardzo ładny kolor samolotu na zdjęciu :P

  ReplyDelete
 2. Jestem pod wielkim wrażeniem że potrafisz pisać o samolotach z taką pasją! Z ręką na sercu, do tej pory boje się latać choć mam za sobą już kilka lotów za ocean, które powinny były mnie lekko zahartować :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuje! :) Trochę zazdroszczę tych lotów za ocena. Te dłuższe loty dopiero przede mną... :)

   Delete
 3. I jak, udało się zobaczyć A 380? Chociaż samoloty budzą we mnie pewną obawę, to tam maszyna musi wyglądać imponująco!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak, wysiadam z samolotu, a tam... A380! Robi wrażenie! :)

   Delete