Friday, January 27, 2017

#04 Mathsflights poleca: kilka godzin w Szwecji za 78zł!

Dziś piątek, czyli kolejna notka z cyklu "Mathsflights poleca". Dziś zachęcam Was, abyście zrobili podobnie jak ja we wtorek i polecieli na kilka godzin do Szwecji! Fotorelacja cieszy się sporą popularnością, a kilka osób pisało do mnie, wyrażając chęć odbycie podobnego wyjazdu. Dlatego też wybór w tym tygodniu nie mógł być inny. Wyloty z Poznania, terminów sporo!



Jeśli chodzi o Poznań to do wyboru macie loty we wtorki oraz w soboty. Terminów w tytułowej cenie, tj. 78zł za lot w dwie strony, jest sporo, także każdy może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Często nie jest nawet wymagane członkostwo Wizz Discount Club. Możecie też się tam wybrać na przykład na Walentynki, jak widać na poniższym obrazku. :)




Jak dostać się do Nyköping? 

Z lotniska do pobliskiej miejscowości Nyköping dojedziemy autobusem linii 515. Koszt biletu w jedną stronę dla osoby dorosłej to 30SEK, czyli niespełna 15 złotych. Przejazd trwa ok. 15 minut, wysiadamy na przystanku Nyköping Bussterminal. Szczegółowy rozkład jazdy znajdziecie tutaj! Strona dostępna jest także w języku angielskim.


Bilety możemy kupić na lotnisku, na tym "okienku", gdzie kupujemy bilety "Flygbussarna" do Sztokholmu lub u kierowcy, jednakże tutaj należy pamiętać, że zapłacić możemy jedynie kartą. W drodze powrotnej bilet można kupić także w kiosku "Pressbyrån", który znajduje się przy dworcu autobusowym.


To, co można zobaczyć w tej małej, ale jakże uroczej szwedzkiej miejscowości, zobaczyć możecie w moich fotorelacjach z wizyt tam. We wtorek w Nyköping byłem po raz trzeci i pewnie nie ostatni. Mam nadzieje, że poniższe fotorelacje zachęcą Was do spędzenia kilku godzin w Szwecji. A gdyby ktoś potrzebował przewodnika - polecam się, zapraszam na priv! :) 





No comments:

Post a Comment