Monday, August 15, 2016

Poznańska Maltanka!

Poznań w sezonie letnim ma wiele do zaoferowania zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Wstyd się przyznać, ale sam przez ponad 2 lat mieszkania w tym mieście z wielu tych atrakcji jeszcze nie skorzystałem. Na szczęście w końcu w jeden weekend udało mi się po raz pierwszy wybrać w krótką podróż kolejką wąskotorową- Maltanką. Maltanka jest jedną z ostatnich kolejek wąskotorowych w Polsce, której trasa rozciąga się wzdłuż Jeziora Maltańskiego. Jest to świetna atrakcja turystyczna zarówno dla dzieci jak i tych troszkę starszych. Oprócz tego to także świetna alternatywa dojazdu do poznańskiego Nowego Zoo. Na trasie "Maltanki" znajdują się cztery stacje:

01. MALTANKA- stacja początkowa.


02. PTYŚ- ta stacja zlokalizowana jest przy innej atrakcji Poznania - Termach Maltańskich.

 
03. BALBINKA - miejsce mijania się dwóch pociągów. 


04. ZWIERZYNIEC- stacja końcowa, znajdująca się w pobliżu Nowego ZOO. W okresie od 16 kwietnia do 2 października kolejka kursuje codziennie, ze zwiększoną częstotliwością w weekendy, według następującego rozkładu: 

Źródło: http://www.mpk.poznan.pl/turystyka/maltankaOsoby dorosłe za bilet w jedną stronę zapłacą 6zł, natomiast dzieci do lat 16 podróżują za 4zł. Istnieje również możliwość zakupu rodzinnego (max. 5 osób, w tym dwie dorosłe) w cenie 18zł. Bilety do nabycie w kasach na stacjach Maltanka i Zwierzyniec. 


 Więcej informacji: 

2 comments:

  1. Maltanka jest super! a do tego w dobrej cenie! świetna atrakcja dla małych i dużych <3

    ReplyDelete