Thursday, May 12, 2016

Eurowizja 2016: 2. półfinał!

Ledwo co opadły emocje po wtorkowym półfinale tegorocznej Eurowizji, a już dziś kolejne reprezentacje powalczą o miejsce w finale Konkursu, w tym Polska, którą reprezentuje Michał Szpak z piosenką "Color of your life". Jak poradzi sobie Polak? O tym przekonamy się już dziś wieczorem!We wtorek największym zaskoczeniem był brak awansu Islandii, którą wymieniało się raczej wśród pewniaków do finału. Internet pokazuje, że nie tylko mnie brak tego kraju tak bardzo dziwi. 


Tak poza tym, to raczej bez jakiś większych niespodzianek. Cieszy historyczny awans Czech do finału! Liczyłem po cichu także na historyczny brak awansu dla Azerbejdżanu, ale niestety się nie udało. Za to bardzo na plus zaskoczyła mnie Armenia, która jak dla mnie była numerem 1 w tym półfinale. Chyba nawet w tym roku Armenia zakończy rywalizację wyżej niż Azerbejdżan. Biorąc pod uwagę to, jak te kraje się nie lubią, może być to ciężkie do przyjęcia dla Azerbejdżanu.


Po pierwszym półfinale u bukmacherów Rosja utrzymała swoje pierwsze miejsce, chociaż u mnie Rosja nieco straciła. Za dużo tego wszystkiego na scenie i za bardzo zainspirowane Szwecją 2015... . Tylko kto jest w stanie Rosję w tym roku pokonać.. ?


W dzisiejszym półfinale również zaprezentuje się 18 państw, z których tylko 10 wywalczy sobie miejsce w sobotnim finale. Kolejność występów będzie następująca:

01. ŁOTWA Justs - Heartbeat

02. POLSKA Michał Szpak - Color of your Life

03. SZWAJCARIA Rykka - The last of our kind

04. IZRAEL Hovi Star - Made of Stars

05. BIAŁORUŚ Ivan - Help you fly

06. SERBIA Sanja Vućić ZAA - Goodbye (Shelter)

07. IRLANDIA Nicky Byrne - Sunlight

08. MACEDONIA Kaliopi - Dona

09. LITWA Donny Montell - I've been waiting for this night

10. AUSTRALIA Dami Im - Sound of Silence

11. SŁOWENIA ManuElla - Blue and Red

12. BUŁGARIA Poli Genova - If love was a crime

13. DANIA Lighthouse X - Soldiers of love

14. UKRAINA Jamala - 1944

15. NORWEGIA Agnete - Icebreaker

16. GRUZJA Nika Koczarow&Young Georgian Lolitaz - Midnight Gold

17. ALBANIA Eneda Tarifa - Fairytale

18. BELGIA Laura Tesoro - What's the pressure

W tym półfinale jest mi zdecydowanie trudniej ułożyć swoje TOP 10, dlatego też chyba się powstrzymam i zrobię to dopiero po wysłuchaniu wszystkich piosenek na żywo. Martwię się o kraje skandynawskie tj. Norwegię i Danię. Dania drugi rok z rzędu strasznie mnie rozczarowała i po raz kolejny może zakończyć rywalizację już w półfinale. W nieco lepszej sytuacji myślę, że jest Norwegia, choć pewna awansu też być nie może. Strasznie trzymam kciuki za Litwę, chociaż tu z rezultatem też może być różnie. Czy Polska awansuje? Naprawdę ciężko mi powiedzieć. Myślę, że w tym roku może być bardzo podobnie, jak w roku ubiegłym. Awans może i będzie, ale cudów w finale bym się nie spodziewał. Ale zobaczymy. Tak czy inaczej: Powodzenia, Polsko! Dziś trzymam kciuki także za Łotwę, Belgię, Izrael i Bułgarię, ale moja "12" zdecydowanie idzie dla... Australii!!! :)
No comments:

Post a Comment