Sunday, April 17, 2016

Kolejny lot: Sztokholm!

Do mojego kolejnego lotu pozostał niespełna miesiąc. Niby jeszcze trochę, ale dobrze wiem, że ten czas bardzo szybko zleci. Już nie mogę się doczekać, bo kierunek szczególny. Po ponad dwóch latach w końcu ponownie odwiedzę uwielbiany przeze mnie... Sztokholm! I nie będą to odwiedziny bez konkretnego powodu!

Sztokholm!


Ostatni raz w Sztokholmie byłem w lutym 2014 roku. Ostatnio, jak już byłem w Szwecji, to głównie w Malmö oraz w Nyköping. Wybrane przeze mnie daty na majowy wypad do szwedzkiej stolicy nie są przypadkowe, gdyż głównym celem wyjazdu jest obejrzenie finału Eurowizji na mieście, w Sztokholmie. Znając zamiłowanie Szwedów do tego konkursu, nie mam wątpliwości co do tego, że eurowizyjna atmosfera będzie wyczuwalna w całym mieście! Dokładnych przygotowań do wylotu jeszcze nie rozpocząłem, ale z tego co kojarzę, to wioska eurowizyjna ma być w jednym z najbardziej znanych parków w mieście - Kungsträdgården.

Nie będzie to moja pierwsza taka wizyta w mieście, które jest gospodarzem Eurowizji. W 2014 roku miałem okazję oglądać drugi półfinał, z udziałem Donatana i Cleo, we wiosce eurowizyjnej (Eurovision Village) w Kopenhadze, o czym przeczytać możecie tutaj!

W Kopenhadze, Eurowizja 2014. 

Jak na wstępie wspomniałem, dawno w Sztokholmie nie byłem, ale ogólnie w stolicy Szwecji byłem już 7 razy, a w moich lotniczych statystykach lotnisko Sztokholm(Skavsta) jest jednym z najczęściej odwiedzanych przeze mnie portów. Kolejny wylot z poznańskiej Ławicy, jednakże powrót na lotnisko Chopina w Warszawie.

14.05.2016 W6 1971 Poznań(POZ) - Sztokholm-Skavsta(NYO) 6.10-7.35

15.05.2016 W6 1502 Sztokholm-Skavsta(NYO) - Warszawa(WAW) 8.35-10.10 

Wizz Air A320 reg. HA-LPZ
Także nie pozostało nic, jak odliczać do wylotu... :)


2 comments:

  1. No dobra. To teraz powiedz, jaka jest Twoja lista eurowizyjnych faworytów? Bo że Szwecja, to już wiem :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Wstępnie to Francja i Hiszpania, ale po półfinałach pewnie ranking może się trochę zmienić, ale coś o swoich typach pewnie napiszę :)

      Delete