Friday, March 18, 2016

Nowe połączenie z Poznania wystartowało!

Nowe połączenie z poznańskiej Ławicy właśnie wystartowało. Od dziś ze stolicy Wielkopolski polecimy bezpośrednio na słoneczną Maltę. Loty na tej trasie będą odbywać się dwa razy w tygodniu i realizowane będą przez irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair. 

Takie ładne trio :)
Na Maltę polecieć możemy w poniedziałki oraz piątki. Samolot z Poznania startuje o 11.10, by o 14.10 być już na miejscu. W przeciwnym kierunku start zaplanowano na godzinę 7.45, a lądowanie w stolicy Wielkopolski na 10.45. Wczoraj jak sprawdzałem, ceny biletów rozpoczynały się już od 278zł za lot w dwie strony, ale.... 


Dziś dodatkowo w Ryanair wystartowała promocja, w której bilety na tym kierunku kupimy z 20-procentowym rabatem, dzięki czemu za najtańsze przeloty zapłacimy niespełna 240zł za lot w dwie strony! Także nie ma na co czekać, czas rezerwować bilety, kto jeszcze nie ma! :)Pierwszy samolot z Malty pojawił się na poznańskim lotnisku około 30 minut przed czasem. Nie było powitalnego salutu wodnego, ale za to w czasie postoju na płycie, załoga wyłoniła się na chwilę z kabiny i pomachała. :)

Pierwszy lot z Poznania na Maltę liniami Ryanair
Pierwszy przylot samolotu linii Ryanair z Malty do Pozania
                          
Samolot ten to Boeing 737-800 o numerach EI-DLD . Deboarding szybki, bo jak się można domyślić, pasażerów zbyt dużo nie było. Wszyscy zmieścili się do jednego autobusu. Tego samego nie można powiedzieć o locie na Malte, gdzie obłożenie było bardzo dobre. Dzień wcześniej sam "próbowałem kupić" kilka biletów na ten lot. Gdy wybrałem "8 osób", okazało się, że nie ma tylu dostępnych miejsc na ten lot. Ludzi wsiadających do samolotu nie liczyłem, ale zdecydowanie nie była to garstka ludzi. Ciekawe, jak będzie na kolejnych lotach, ale ten inauguracyjny lot daje powody do optymizmu. :)

Samego startu nie widziałem, bo spieszyłem się na autobus. Bo zaraz do pracy trzeba. A tymczasem lot FR5227 jest  już gdzieś na Włochami... :)


Malta to nie koniec nowości z Poznania. Niebawem zainaugurowany zostanie jeszcze jeden południowy kierunek, ale o tym innym razem. Chociaż część z Was pewnie doskonale wie, o jaką destynację chodzi... :)

2 comments:

  1. Fajnie, Malta też mnie ostatnio kusi. Szkoda, że nie zawsze czas się znajdzie, ale dobrze wiedzieć:)

    ReplyDelete