Wednesday, February 17, 2016

Jak tanio dolecieć do Portugalii?

Jeszcze do niedawna Portugalia była krajem, do którego ciężko było dolecieć bezpośrednio z Polski tanimi liniami lotniczymi. Pozostawały linie tradycyjne albo wczasy zorganizowane, które mogliśmy wykupić w biurze podróży, jednakże kierunek ten do najtańszych nigdy nie należał. Od pewnego czasu sytuacja zaczyna się zmieniać, a w ostatnich dniach dwaj najwięksi gracze na rynku tanich lotów: Wizz Air i Ryanair ogłosili kolejne trasy z Polski właśnie do Portugalii!

Aktualnie zarówno Ryanair jak i Wizz Air oferują nam swoje loty do portugalskiej stolicy- Lizbony. Połączenie węgierskiego low-costa z warszawskiego Lotniska Chopina odbywa się dwa razy w tygodniu(poniedziałek i piątek). Ryanair do Lizbony lata z taką samą częstotliwością, ale z podwarszawskiego Modlina- w poniedziałki i czwartki. Podróż do Portugalii trwają ok. 4 godzin.


Oprócz częstotliwości lotów, porównywalne są także ceny. W przypadku Wizz Air najtańszy bilet w jedną stronę, który udało mi się znaleźć kosztuje 204zł dla osób z członkostwem Wizz Discount Club, a 249zł dla pozostałych osób, natomiast w Ryanairze najtańsze bilety kupimy za 259zł!


Ale loty do Portugalii to nie tylko Lizbona, gdyż już 15 maja Wizz Air zainauguruje swoje nowe połączenie z Warszawy do Porto! Kilka dni później Ryanair ogłosił także uruchomienie lotów do Porto z Modlina. Samolot w pierwszy rejs do tego portugalskiego miasta uda się 2 listopada.

Biorąc pod uwagę fakt, że obie linie będą "bić" się o pasażerów na trasie do Porto, myślę że możemy spodziewać się w najbliższym czasie atrakcyjnych cen, także bądźcie czujni! Aktualnie najtańsze bilety w Wizz Air to 324/369zł za lot w jedną stronę. W przypadku Ryanaira w chwili obecnej bilety nie są jeszcze dostępne.


To jak, komu z Was zamarzyła się Portugalia? A może ktoś z Was już był i chce się podzielić wrażeniami?

P.S. Ogromne podziękowania dla Patrycji za udostępnienie zdjęć! Muito obrigado!

2 comments:

  1. Niespełna miesiąc temu zarezerwowałam lot właśnie do Lizbony. Przebieram już nogami, ale wrażeniami podzielę się dopiero pod koniec sierpnia :(

    atka

    ReplyDelete