Thursday, January 21, 2016

Loty z Olsztyna już od dziś!

Już dziś wystartują regularne połączenia lotnicze z kolejnego polskiego portu, jakim jest lotnisko Olsztyn-Mazury. Na początek pasażerowie z Warmii i Mazur do swojej dyspozycji będą mieć dwie trasy, w tym jedną krajową. Oba połączenia obsługiwane będą przez linie lotnicze SprintAir. 
Port lotniczy Olsztyn-Mazury, bo pod taką nazwą będzie funkcjonował, położony jest ok. 10km od centrum Szczytna, a niespełna 60km od centrum Olsztyna.

Już dziś wystartuje połączenie do Berlina(Tegel)- start samolotu z olsztyńskiego lotniska zaplanowano na 8.30. W lot powrotny samolot z berlińskiego Tegel wystartuje o 15.30.

Rejsy odbywać się będą we wtorki, czwartki i soboty. Bilety od 149zł za lot w jedną stronę.


Natomiast dzień później zainaugurowane zostanie połączenie do Krakowa, które odbywać się będzie 3 razy w tygodniu: w środy, piątki i niedziele. W środy i piątki samolot z Olsztyna wystartuje o 8.30, by w rejs powrotny udać się o 16.30. Nieco inaczej jest w soboty. Weekendowy lot do Krakowa odbędzie się o 16.30, natomiast rejs ze stolicy Małopolski zaplanowany został na godz. 18.55.

Na tej krajowej trasie SprintAir'a również ceny biletów rozpoczynają się już od 149zł za lot w jedną stronę.
5 comments:

 1. fascynujące, jak lekką ręką wyrzuca się publiczne pieniądze , żeby władza miała Misia na miarę jej możliwości. W Polsce dwa, albo trzy lotniska wychodzą na zero, a kolejne miasto średniej wielkości otwiera sobie lotnisko. Czym tu się fascynować ekonomiczną głupotą urzędników ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Masz sporo racji. Każdy chciałby mieć lotnisko, lotniska się buduje, a potem stoją puste. Nie wiem, jaka przyszłość czeka port w Olsztynie, ale mam nadzieję, że nie będzie to powtórka z Radomia...

   Delete
  2. Mnie również ta informacja (delikatnie mówiąc) zaskoczyła i przyznaję, że mam dość sceptyczny stosunek do pomysłów uruchamiania kolejnych regionalnych portów lotniczych w Polsce. Jestem ciekawy, czy linie Sprint Air dadzą radę utrzymać opisane połączenia. Czas pokaże, a póki co - trzymam kciuki.

   Delete
  3. Też mnie to ciekawi i również trzymam kciuki za Sprint Air. I liczę na jakąś tanią linię z lotami np. do Londynu. W mojej ocenie w przypadku mały lotnisk, w mniejszych miastach, to te połączenia mają największą szansę na powodzenie.

   Delete
 2. A mnie cieszy fakt, że samolot i w Polsce nie jest już taką abstrakcyjną formą podróżowania jak kiedyś:)

  ReplyDelete