Tuesday, October 6, 2015

Jak tanio latać do Oslo?

Od mojej wizyty w Oslo minęło już trochę czasu. Miasto bez żadnych wątpliwości wpisało się na moją listę miejsc, do których warto powrócić. I na pewno powrócę. Szczegółową fotorelację z mojej lipcowej wizyty w norweskiej stolicy możecie przeczytać tutaj! Być może kogoś z Was zachęci to do odwiedzin tego pięknego miasta. A w tej notce przygotowałem dla Was przegląd tanich lotów do Oslo! Zachęcam do lektury!

Zobacz także: Fotorelacja z Oslo!


Jeśli chodzi o lot z Polski do stolicy Norwegii to mamy naprawdę mnóstwo możliwości. Oslo obsługiwane jest przez trzy porty lotnicze. Na każde z nich dolecimy bezpośrednio z Polski. Ja napiszę Wam gdzie i skąd dotrzemy jakimi liniami. No i oczywiście znajdę także najtańsze dostępne bilety.Oslo-Gardermoen(OSL)

To główne lotnisko obsługujące Oslo, położone ok. 50km od centrum miasta. W 2014 roku port ten obsłużył ponad 24 miliony pasażerów. Możliwości dojazdu z lotniska do miasta jest sporo. Najszybszą formą transportu jest szybki pociąg lotniskowy (Flytoget), gdyż czas przejazdu to ok. 20 minut, jednakże cena to 170NOK(ok. 80zł) za przejazd/osobę. 90NOK zapłacimy za pociąg obsługiwany przez norweskie koleje NSB.


Na to lotnisko dostaniemy się między innymi Skandynawskimi Liniami Lotniczymi SAS, ceny z Gdańska rozpoczynają się od ok. 400zł za lot w dwie strony.


Nieco tańsze bilety na lotnisko Gardermoen oferują nam norweskie tanie linie lotnicze Norwegian, które do Oslo latają z czterech polskich miast:

 • z Gdańska od 191zł za lot w dwie strony
 • ze Szczecina od 191zł za lot w dwie strony

 • z Warszawy od 288zł za lot w dwie strony

 • z Krakowa od 281zł za lot w dwie strony

Oslo-Sandefjord Torp(TRF)


Najbardziej oddalone od centrum miasta lotnisko obsługujące Oslo. Dystans, który musimy pokonać to ok. 120km. Do miast dojedziemy zarówno pociągami NSB, jak i autobusami. Ceny biletów zaczynają się od 440NOK za bilet(autobusowy) w dwie strony. 

Najtańszy bilet w dwie strony- 440NOK(kupowany w Internecie:
Z lotniska tego korzystają niskokosztowe linie Wizz Air, które swoje wykonują aż z 7 polskich miast: z Poznania, Gdańska, Warszawy, Katowic, Lublina, Szczecina, a także Wrocławia. O liniach Wizz Air pisałem ostatnio tutaj! Na trasach do Oslo Torp bardzo często znaleźć możemy bilety w najtańszej taryfie tj. 78zł za lot w dwie strony. Częstotliwość lotów z polskich lotnisk wygląda następująco:
 • z Poznania - 2 razy w tygodniu
 • ze Szczecina - 2 razy w tygodniu
 • z Wrocławia - 2 razy w tygodniu
 • z Lublina - 2 razy w tygodniu
 • z Warszawy - 4 razy w tygodniu
 • z Katowic - 5 razy w tygodniu
 • z Gdańska - 7 razy w tygodniu

Poniżej przykładowa rezerwacja z Poznania w najniższej taryfie:Oslo(Rygge)


Port ten oddalony jest od centrum Oslo o jakieś 66km. To tutaj jedną ze swoich baz posiada irlandzki tani przewoźnik Ryanair, który z lotniska Rygge wykonuje loty aż do 8 polskich miast: do Gdańska, Poznania, Szczecina, Krakowa, Wrocławia Rzeszowa, a także do podwarszawskiego Modlina. W sezonie letnim realizowane było także połączenie do Łodzi, jednakże w rozkładzie zimowym już tego połączenia nie ma. Z lotniska Oslo(Rygge) do centrum miasta dostaniemy się zarówno pociągiem, jak i autobusem. Ceny autobusów rozpoczynają się od 300NOK za bilet w dwie strony. 


Częstotliwość lotów z polskich lotnisk do Oslo(Rygge):
 • z Gdańska - 5 razy w tygodniu
 • z Krakowa - 7 razy w tygodniu
 • z Poznania - 2 razy w tygodniu
 • z Rzeszowa - 2 razy w tygodniu
 • ze Szczecina - 2 razy w tygodniu
 • z Warszawy(Modlina) - 7 razy w tygodniu
 • z Wrocławia - 3 razy w tygodniu

Ceny biletów rozpoczynają się już od 38zł za lot w dwie strony! 

Przykładowa rezerwacja ze Szczecina:Przykładowa rezerwacja z Poznania:


 Przykładowa rezerwacja z Warszawy(Modlina):Także jak widzicie powyżej opcji lotów do Oslo jest naprawdę sporo i są one dostępne z większości polskich lotnisk. Zatem kto skusi się na odwiedziny norweskiej stolicy? A może macie jakiś znajomych w Oslo, których chętnie byście odwiedzili? :) Polecam także:

Fotorelacja z Oslo:

O liniach lotniczych Wizz Air słów kilka:

2 comments:

 1. Planuję wyprawę do Oslo na weekend, mam nadzieję, że jeszcze w tym roku mi się uda, tym bardziej, że ostatnio znajomi dorwali bardzo tanie bilety z Modlina. Co prawda z W-wy się tam dostać, to trochę problem, ale większą grupą spokojnie można wziąć auto z transportmodlin.com i będzie się opłacało. Świetny post, będę wpadać częściej!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zapraszam! Niestety niebawem lotnisko Oslo Rygge zostaje zamknięte, ale zawsze pozostaje Torp, gdzie bez problemu polecimy Wizz Airem. Powodzenia w realizacji planu, a tymczasem pozdrawiam z Tel Avivu!

   Delete