Wednesday, October 21, 2015

100 milionów pasażerów Wizz Air!

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, świętuje swój kolejny sukces. Na przestrzeni ostatnich 11 lat z usług węgierskiego przewoźnika skorzystało 100 milionów pasażerów. Jubileuszowym, 100-milionowy pasażer podróżował w tym tygodniu na trasie z Londynu Luton do Warszawy. Z tej okazji wystartowała także promocja dla wszystkich członków Wizz Discount Club, którzy przez dwa dni (20-21 października) mogą kupować bilety Wizz Air o 20% taniej! Dziś świętowano także w Poznaniu!

Foto: Tomasz Sękowski
Gdy rano tylko zobaczyłem na tablicy lotów poznańskiego lotniska lot o numerach W6106 z Wrocławia, od razu domyśliłem się kto i z jakiej okazji zawita na Ławicy. Jozsef Varadi, prezez Wizz Air świętując kolejny sukces przewoźnika odwiedził polskie bazy, w tym także Poznań. Wiadomo też było, że samolot, który wykona ten lot to maszyna o numerach HA-LYS, czyli Airbus A320 w nowym malowaniu, którego nie miałem okazji jeszcze zobaczyć. Nie pozostało mi nic innego jak ogarnąć się i pojechać na lotnisko, na którym byłem pierwszy raz po zakończonym remoncie drogi startowej.


Przylot samolotu planowany był na godzinę 14, jednakże wylądował kilkanaście minut przed czasem, przez co niestety nie widziałem samego momentu lądowania. Gdy wjeżdżałem autobusem na teren lotniska, Airbus A320 stał już na płycie. Chwilę później na Facebookowym fanpage'u mojego bloga znalazłem zdjęcia zrobione przez Tomasza Sękowskiego. Tomasz uchwycił zbliżającą landrynę do lotniska w Poznaniu- jedno zdjęcie mogliście już zobaczyć na samym początku tekstu. Dziękuję za zdjęcia!

Foto: Tomasz Sękowski
Foto: Tomasz Sękowski
Na lotnisku odbyła się krótka konferencja prasowa z prezesem Wizz Air- Jozsefem Varadi, który podkreślał jak dużym i ważnym rynkiem jest rynek polski. Ponad 40 milionów pasażerów to osoby podróżujące właśnie z polskich lotnisk. Przewoźnik w Polsce posiada aż 6 baz, w których łącznie "nocuje" 20 samolotów, które łącznie obsługują 121 tras. Mówiono także o rebrandingu, który linia przeszła, a także o najnowszych udogodnieniach wprowadzonych dla pasażerów, takich jak numerowane miejsca czy taryfa "Plus fare". Nie zabrakło także pochwał w stronę poznańskiego lotniska i podziękowań za dobrą współpracę.Jozsef Varadi - prezes Wizz Air


A dla mnie to była także okazja do zdjęcia z czterema Wizz Ambassadors. Skłamałbym, jeśli bym napisał, że nigdy nie marzyłem o takim zdjęciu. Skoro pojawiła się okazja, grzechem byłoby jej nie wykorzystać. Gdybym wiedział, że pojawi się taka możliwość, ubrałbym fioletową koszulę i choć przez chwilę bym się poczuł jak cabin crew Wizzair. :D


Samolot o numerach HA-LYS opuścił Poznań ok. 15.30. Tym razem udał się już do Budapesztu. Na odlot oczywiście poczekałem, mając tym samym jeszcze chwilę, by zrobić kilka zdjęć. Choć pogoda niestety nie sprzyjała. W międzyczasie było kilka innych startów i lądowań. Jakieś zdjęcia mam, ale nie bardzo byłem w stanie skupić się co gdzie leci. No nie oszukujmy się, dziś głównym bohaterem był HA-LYS. :)

Mam nadzieję, że niebawem samolot w nowym malowaniu zabawi w Poznaniu na nieco dłużej. Nie obraziłbym się, gdyby 1 grudnia wykonywał rejs do Sztokholm-Skavsta. Tak, to właśnie mój kolejny lot, do którego już odliczam... . :)


No comments:

Post a Comment