Sunday, July 5, 2015

"Wakacje marzeń" z Traveloppa.com!

Są wakacje, więc to idealny moment na planowanie różnego rodzaju wyjazdów. Oczywiście są tacy, którzy już maja wszystko zapięte na ostatni guzik, dawno temu zarezerwowali wakacje, a inni ciągle się wahają gdzie by się wybrać. Ja część urlopu już zaplanowałem, pozostały tylko przygotowania do wyjazdu. Ale konkurs organizowany przez Internetowe Biuro Podróży Traveloppa.com oraz portal zblogowani.pl zainspirował mnie zaplanowania kolejnego wyjazdu..... . :)


Wybór padł nie na typowe wakacje w hotelu nad basenem, a zdecydowałem się na krótki wypad do pewnej europejskiej stolicy, której nie miałem okazji jeszcze odwiedzić, choć w kraju tym już byłem. Strasznie żałuję, że do stolicy nigdy nie dotarłem, dlatego najwyższy czas to nadrobić. To jeden z kilku powodów, dla których wybrałem. No właśnie, co?

AMSTERDAM!

Pracując w Holandii miałem okazję odwiedzić takie miasta jak Venlo, Nijmegen czy Eindhoven. Ogólnie Holandia jako kraj jest bardzo przeze mnie lubiana. Bardzo lubię Holendrów jako naród, cenię ich za świetną znajomość angielskiego, zawsze kibicuję holenderskim piłkarzom podczas różnych większych imprez piłkarskich, a także "pomarańczowym" siatkarkom. Oprócz tego strasznie chciałbym nauczyć się holenderskiego. Wiem, że dla większości to strasznie brzmiący język. Dla mnie ma coś w sobie! Wcześniej wspomniane miasta specjalnego wrażenia na mnie nie zrobiły. Niczym się specjalnie od siebie nie różniły. Eindhoven było minimalnie ciekawsze. Stadion w samym centrum miasta bardzo mnie zaskoczył. Teraz jest też Primark, co jest ewidentnie także plusem tego miasta. Ale ogólnie bez większych rewelacji. 

Jednakże z opowieści wielu znajomych wiem, że Amsterdam jest inny, podobnie jak Rotterdam. Sami Holendrzy również mi to powtarzali. Dlatego jak najprędzej chciałbym się o tym przekonać. Podczas swojego pobytu w Holandii nie jeździłem także rowerem, co także wypadałoby nadrobić. Bo jak to nie korzystać w Holandii z roweru? :)

Ale to nie koniec argumentów przemawiających za tym, by Amsterdam odwiedzić. Dla mnie jako fana samolotów, jedną z największych atrakcji tego miasta jest lotnisko Schiphol, które jest jednym z największych w Europie. Schiphol to główny hub holenderskich linii KLM. Linie te posiadają niebieskie malowanie, które jest jednym z moich ulubionych. A spotkanie Boeing 747 właśnie w tych barwach byłoby prawdziwym spełnieniem marzeń. 

A oprócz tego fajnie byłoby zwiedzić muzeum Heinekena, gdyż jest to jedno z moich ulubionych piw. A jeszcze fajniej byłoby napić się tego piwa gdzieś w centrum miasta razem z moją wspaniałą koleżanką, która mieszka gdzieś pod Amsterdamem.... . :)zBLOGowani.pl

1 comment:

  1. Oh Amsterdam, jak już wrócę z dalekich krajów to na pewno skusze się na to miasto! Od dawna śni mi się spacer tymi uliczkami , które podobno sa przepiekne!

    ReplyDelete