Tuesday, July 28, 2015

El. do Ligi Mistrzów: FC Basel już w Poznaniu!

Już jutro przy Bułgarskiej Lech Poznań zmierzy się z FC Basel w meczu 3. Rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów. Dziś przed południem szwajcarska drużyna wylądowała na poznańskim lotnisku.Rano gdy tylko wstałem, popatrzyłem z ciekawości na tablice lotów- dla niektórych może wydawać się to dziwne, ale ja robię to dość często. Gdy zobaczyłem na niej lot z Bazylei od razu domysliłem się kto przyleci tym samolotem. Nie zdążyłem nawet zjeść normalnego śniadania, bo już trzeba było jechać na lotnisko. W Poznaniu wszędzie remonty, mało który tramwaj jeździ po swojej stałej trasie, a w dodatku cała trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju zamknięta, więc trochę obawiałem się, że nie zdążę, ale na szczęście udało się. 

Zanim przyleciał samolot ze Szwajcarii widziałem jeszcze odlot do Oslo. Zrobiło sie tak sentymentalnie, bo dokładnie 2 tygodnie temu przylecieliśmy tym samym lotem z Oslo. Jednakże nie był to ten sam samolot. Dziś rejs na tej trasie wykonała maszyna o numerach EI-EVW. 

Ryanair Boeing 737-800 reg. EI-EVW

Ryanair Boeing 737-800 reg. EI-EVW

Ryanair Boeing 737-800 reg. EI-EVW
Planowy przylot lotu o numerach 2L8130 miał być o 11.45, ale samolot przyleciał trochę przed czasem. Liczyłem na maszynę z czerwonym ogonem i biały krzyżem- nie rozczarowałem się! :) 

Helvetic Embraer 190 reg. HB-JVN
Helvetic Embraer 190 reg. HB-JVN
Helvetic Embraer 190 reg. HB-JVN
Helvetic Embraer 190 reg. HB-JVN
Helvetic Embraer 190 reg. HB-JVN
Helvetic Embraer 190 reg. HB-JVN
Lot ten wykonał samolot Embraer 190 o numerach reg. HB-JVN należący do szwajcarskiej taniej linii Helvetic Airways. Linia ta obsługuje głownie trasy do letnich kurortów w Europie Południowej i w Afryce Północnej, ale także wykonuje loty dla szwajcarskiego narodowego przewoźnika - Swiss International Air Lines. Samolot o numerach HB-JVN ma nieco ponad 6 lat, a dla linii Helvetic lata od lutego tego roku. Wczoraj obsługiwał trasę Zurych-Larnaca. Dziś przyleciał do Poznania z drużyną FC Basel.

Helvetic Embraer 190 reg. HB-JVN
Samolot na płycie postojowej zatrzymał się na dość odległym stanowisku postojowym, przez co nie było możliwości, by z tarasu zobaczyć wysiadających piłkarzy. Dlatego jak tylko zobaczyłem, że piłkarza jadą już do terminala autobusem, od razu udałem się do hali przylotów, gdzie już czekało sporo doskonale przygotowanych łowców autografów czy przedstawicieli mediów. Piłkarze długo nie wychodzili, ale wszyscy cierpliwie czekali. No i w końcu pojawili się... :)

A mecz 3. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów już jutro na stadionie przy Bułgarskiej. Start o 20.45. 

2 comments:

 1. Mam czasami wrażenie, że jazda na terenie Poznania środkami transportu publicznego w wakacje graniczy z cudem. <3
  Trzymamy kciuki za Lech Poznań! :) I oczywiście wspaniałe zdjęcia, jak zawsze.
  Pozdrawiam cieplutko. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No tak :D Choć i tak biorąc pod uwagę fakt, ile tych remontów i pozmienianych tras to i tak w miarę sprawnie wszystko funkcjonuje.

   Oczywiście trzymamy kciuki za Lecha! Również pozdrawiam! :)

   Delete