Monday, June 29, 2015

Podsumowanie pierwszej połowy 2015 roku!

Na dobre rozpoczęły się już wakacje. Coś na co z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie i studenci. Kiedyś też bym się cieszył. A teraz? Do pracy i tak chodzić trzeba. Do tego tramwaje jeżdżą rzadziej. A część linii w ogóle nie jeździ, bo wakacje to idealny moment na remonty. Żeby jeszcze chociaż pogoda była wakacyjne. A tu nic z tego. Wakacje to także znak, że połowa tego roku już za nami. Jaka była ta połowa dla mnie pod względem lotniczym? Zobaczcie sami poniżej!


Rok ten rozpoczął się wręcz idealnie! Udało się odbyć pierwszy ponad 3-godzinny lot, wypróbować krajówki Ryanaira, a także polecieć z Poznania do Warszawy LOTem(by Eurolot). Ogólnie w tym czasie odbyłem aż 3 loty krajowe, co jeszcze nigdy wcześniej nie miało miejsca. A jest jeszcze szansa, że ta liczba nieco wzrośnie. Między innymi dzięki lotom krajowym Ryanair prowadzi jeśli chodzi o ranking najczęściej wybieranych przewoźników. To także coś nowego, bo dotychczas Wizz Air zawsze miał zdecydowaną przewagę. Zobaczymy, jak będzie pod koniec roku. A tymczasem poniżej lista wszystkich tegorocznych lotów. :)#01 28.01 FR1063 Warsaw(Modlin) - Madrid(Barajas) 19.50-23.15

Pierwszy ponad 3-godzinny lot, a także pierwszy z przydzielonym miejscem przez wujka Ryana. Lot dłużył się strasznie. Do tego ta późna godzina, która też pewnie była nie bez znaczenia. 


Polecam:
Notka z lotu: Bienvenido a Madrid!

Pozostałe notki z Hiszpanii:


#02 04.02. FR 1062 Madrid(Barajas) - Warsaw(Modlin) 16.00-19.25

Tym razem miejsce wujek Ryan wylosował mi nieco lepsze, ale i tak nie przy oknie. A tam zanim się wystartuje to chyba z 15 minut kołuje się po płycie. A jest na niej co oglądać. W tą stronę leciało się już nieco przyjemniej. Choć ciężko było opuszczać Madryt, nie powiem... . 


#03 21.02 LO3942 Poznan - Warsaw(Chopin Airport) 5.40-6.35 (operated by Eurolot)

Ten lot wypadł tak nagle, gdyż wcześnie rano miałem rozmowę kwalifikacyjną w Warszawie i jedynie lecąc samolotem, bylem w stanie zdążyć. Pracy dostać się nie udało - tak to latałbym praktycznie codziennie. Ale za to kolejny, ciekawy lot zaliczony :)

Fotorelacja z lotu: EuroLOTem do Warszawy!


#04 23.03. FR3099 Warsaw(Modlin) - Gdańsk  17.10-18.00 Boeing 737 reg. EI-DYH

Mój pierwszy lot krajowy Ryanairem! Krótki, przyjemny, z ładnymi widokami - cały lot wzdłuż Wisły! No i pierwszy raz choć trochę udało się zobaczyć Gdańsk! :) 

Fotorelacja z lotu: WMI-WRO 23.03.2015


#05 30.03. W61975 Poznań - Malmo 11.40-12.40 

Inauguracyjny lot z Poznania do szwedzkiego Malmo! Kierunek, na który bardzo czekałem! 

Fotorelacja z lotu: Inauguracyjny lot do Malmo!#06 31.03. W61740 Malmo - Gdańsk 7.45-8.40

Poranny lot! Jak ja ich nie lubię. Chociaż 7.45 to nadal lepiej niż 6.00. ;) Piękne widoki były, jak podchodziliśmy już do lądowania, gdzieś nad Trójmiastem... :)


#07 10.04 FR5018 Wrocław - Warsaw(Modlin) 

Pogoda do latania była idealna, także widoki przez okno były piekne! Jedną ze stewardess kojarzyłem ze swojego styczniowego lotu do Madrytu. :) A kolejne dwie osoby po raz pierwszy poleciały samolotem. :)

Fotorelacja z lotu: WRO-WMI 10.04.2015


A druga połowa 2015 roku także rozpocznie się całkiem ciekawie. Już w lipcu dwa kolejne loty. Odwiedzę kolejne, już 8. polskie lotnisko, a także kolejną, europejską stolicę. Ale o tym wkrótce. Chociaż ci, którzy uważnie śledzą bloga i fanpage na Facebooku pewnie już się domyślają, o którą stolicę chodzi... . :)

4 comments:

 1. Ehh a oprócz utrudnień w tramwajach, to teraz wiele autobusów będzie zatrzymywało się tylko i wyłącznie na żądanie.. to też jest irytujące. Bądź co bądź, zazdroszczę tylu podróży statkami powietrznymi, zdjęcia prezentują się wspaniale. Życzę 3 razy więcej bezpiecznych lotów w przestrzeni. :)

  ReplyDelete
 2. Życzę Ci, żeby i ta druga połowa roku była jak najbardziej owocna w podróże! A zostając w letnie miesiące w swoim mieście i w nim można zoorganizować dobrze czas, a wolne chwile wykorzystywać drobne podróże :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. A no można, można :) Dziś na przykład pierwszy raz byłem na letnim torze saneczkowym :) Było mega :)

   Delete