Tuesday, June 30, 2015

Do Warszawy samolotem? LOT-em już od 142zł w dwie strony!

Wielokrotnie pisałem o lotach na jeden dzień. Za każdym razem były to rejsy tanimi liniami lotniczymi do różnych europejskich krajów między innymi do Szwecji, Holandii czy Norwegii. Tym razem pokażę Wam, że korzystając z tradycyjnych linii lotniczych też można pomyśleć o jakimś krótkim wypadzie gdzieś samolotem. Dzięki Polskim Liniom Lotniczym LOT możemy z kilku polskich miast polecieć do Warszawy.


Bilety na loty krajowe kupowane u naszego narodowego przewoźnika wcale nie muszą być aż tak drogie. Jeśli kupujemy je odpowiednio wcześnie i lecimy tylko z bagażem podręcznym, ceny rozpoczynają się już od 142zł w obie strony. Okej, może to nie to samo co 38zł czy 58zł jak za lot Ryanairem, ale nie musimy tracić czasu na dojazd z podwarszawskiego Modlina. A po drugi nie wszyscy mieszkają we Wrocławiu czy Gdańsku by mieć taką możliwość. A LOT połączenia do Warszawy oferuje nam z następujących miast: Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Rzeszowa czy Szczecina.


Jako osoba mieszkająca w Poznaniu, posłużę się przykładem lotów właśnie z tego miasta. Ze stolicy Wielkopolski ceny biletów do Warszawy rozpoczynają się od 153zł. Do dyspozycji mamy 4 loty w ciągu dnia. Najbardziej optymalny wydaje się wylot do stolicy lotem LO3958 o godzinie 8.55. W stolicy lądujemy o 9.50. Powrót o 19.30 lub 22.50. Jak kto woli. :)Ktoś z Was się skusi na LOT do Warszawy? Ja mam nadzieję, że jeszcze w tym roku polecę. Lubię odwiedzać Warszawę. A nie wykluczone, że w drugim półroczu będę bywał w niej nieco częściej. Bez zniżki studenckiej pociąg wcale nie wychodzi mnie już tak tanio, więc czemu by nie LOT-em? :)4 comments:

 1. Oooo, obydwoje Poznaniacy. :D
  ja bym chciała polecieć, ot tak na wycieczkę do Warszawy. Zastanawiałam się nad koleją, ale samolotem jest o wiele szybciej i wygodniej. Dzięki Tobie zaczęłam się jeszcze bardziej nad tym teraz zastanawiać. Dzięki za pomysł. :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja się zastanawiam, czy nie zrobić sobie takiego prezentu urodzinowego właśnie... :) :D

   Delete
 2. Ja polecam tanie linie. Można się przelecieć do stolicy za 19zł:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. jak jest się z okolic Wrocławia czy Gdańska to jak najbardziej :)

   Delete