Thursday, May 21, 2015

Witamy w Poznaniu!

O zbazowaniu w Poznaniu drugiego samolotu Wizz Air poinformował nas już kilka miesięcy temu! W końcu nadszedł ten dzień kiedy na poznańskiej Ławicy wylądowała druga landryna!Przylot samolotu zaplanowany był na godzinę 12.50. Przypomniałem sobie o tym gdzieś dopiero ok. godziny 11. No nic, odpuściłem sobie śniadanie, szybka kąpiel, która była rekordowo szybka, biorąc pod uwagę fakt, ze drugi dzień z rzędu nie mamy na osiedlu ciepłej wody. Jak na złość nie przyjechał mi jeden autobus, więc szybko poszedłem na tramwaj. Udało się złapać odpowiedni, a potem przesiadłem się na linię "L", którą pojechałem na lotnisko. Zdążyłem. Samolot i tak przyleciał z małym opóźnieniem, ale w międzyczasie miałem okazję zobaczyć:
  • start do Oslo(Rygge) Ryanair reg. EI-DLR


  • przylot z Monachium Lufthansa lot LH1646 reg. D-ACKB

Aż w końcu ukazała się landryna: nowa, z sharkletami, która przyleciała z Gdańska lotem oznaczonym W6802, przy którym na tablicy lotów wyświetlał się status: "Witamy w Poznaniu". :) Samolot ma numery HA-LYA. Miałem okazję go zobaczyć w Gdańsku w marcu, gdy wracałem z Malmo. Szkoda, że maszyna nie przyleciała w nowym malowaniu Wizza. Po cichu na to liczyłem, chociaż jak dowiedziałem się, że leci z Gdańska, to zacząłem w to wątpić.
Po przylocie tradycyjniego salutu wodnego zabraknąć nie mogło ;) Taka już tradycja. Choć byli na tarasie tacy, którzy wystraszyli się, że z samolotem może być coś nie tak, stąd ta straż i woda.  Następnie samolot ustawił sie na płycie postojowej, a w swoj pierwszy lot z poznańskiej bazy wyruszy, a właściewie już wyruszłył, do Oslo(Torp).


Po wszystkim udało mi się jeszcze zobaczyć dwa inne lądowania:
  • SAS z Kopenhagi, jednakże nawet nie wiem jakie miał numery. Całą swoją uwagę skierowałem na nową landrynę. :)
  • a na sam koniec jeszcze Small Planet z Hurghady o numerach reg. SP-HAD


Zobaczyłem jeszcze także jak Lufthansa wraca z powrotem do Monachium i udałem się do domu, bo akurat miałem autobus. Więc na odlot do Kopenhagi już nie czekałem.

Drugi samolot linii Wizz Air bardzo cieszy! Zapewne będzie to miało spory wpływ na statystyki poznańskiego portu. Oby węgierski niskokosztowy przewoźnik nadal chętnie rozwijał się w Poznaniu! :)

No comments:

Post a Comment