Sunday, May 31, 2015

Ryanairem po Polsce od 19zł!

Na blogu wielokrotnie informowałem Was o promocji Ryanaira, w której bilety na trasach krajowcyh z Modlina do Wrocławia i Gdańska można było nabyć za rewelacyjne 9zł! Jednakże i bez tej promocji bilety na te połączenia możemy nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. A co więcej, irlandzki tani przewoźnik oferuje nam przeloty także na innych trasach, które są świetną alternatywą dla długich podróży np. kolejowych z południa na północ kraju.


Jeśli chodzi o bilety z Wrocławia i Gdańska do podwarszawskiego Modlina, dostępność tych za 19zł jest spora. A dodatkowo mamy do dyspozycji aż 2 loty dziennie, w tym poranny i popołudniowy. A z Wrocławia w piątki wprowadzony został dodatkowo 3 rejs w środku dnia. Poniżej zamieszczam także linki do moich fotorelacji z lotów na tych trasach:Od 1 lipca wystartuje także połączenie z Wrocławia do Gdańska. Jest to trasa typowo sezonowa, którą Ryanair obsługiwał także w ubiegłym roku. Ceny biletów zaczynają się już od 59zł w jedną stronę! Cena dobra, a jaka oszczędność czasu, czyż nie? :) Lot trwa ok. godziny, a do Waszej dyspozycji są trzy loty w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Także można sobie polecieć na przedłużony weekend. 


Także osoby z Krakowa, które chciałyby się dostać na północ Polski mogą skorzystać z połączenia do Gdańska. Na tej trasie Ryanair już wykonuje swoje loty. Jednakże tutaj ceny biletów są nieco wyższe, choć bilety w jedną stronę za 59zł też można czasami upolować.  


Wyższe ceny dziwić nie powinny. Wcześniej na tej trasie operował też Eurolot, który niestety upadł. (Goodbye, Eurolot!) Następnie trasa ta została przejęta przez LOT, jednakże od 1 lipca do końca roku zostaje zawieszona. Taki jest niestety wymóg Unii Europejskiej, od której polski przewoźnik otrzymał pomoc publiczną, co teraz wiąże się z wieloma ograniczeniami. Stąd m.in brak nowych połączeń w siatce LOT-u. Ale w 2016 roku połączenie ma powrócić do siatki. Pociągiem podróż długa, więc zostaje tylko Ryanair. 

Osobiście bardzo cieszy mnie fakt, że w Polsce loty krajowe stają się coraz bardziej popularne. Kiedyś do dyspozycji były tylko drogie połączenia lotu, oczywiście tylko do Warszawy. A jeśli chcieliśmy lecieć np. z Gdańska do Wrocławia to także przez główny hub LOT-u, co wydłużało czas podróży, a i cena nie była zbyt atrakcyjna. Teraz po wejściu Ryanaira na rynek lotów krajowych, a także wprowadzenia przez PKP Inter City pociągów Pendolino, także LOT często oferuje nam "krajówki" w bardzo atrakcyjnych cenach. 

Ja liczę na rozwój siatki Ryanaira. Chciałbym kiedyś doczekać połączenia Poznań - Warszawa(Modlin). Choć na to pewnie będzie trzeba trochę poczekać. Z Poznania do Warszawy Pendolino co prawda nie jeździ, ale mimo to przejazd pociągiem potrafi trwać mniej niż 3 godziny. A to może być jednen z głównych powodów, dla którego może być cieżko o wyżej wspomnianą trasę. Myślę, że jeśli chodzi o kolejne trasy krajowe, to może prędzej zostanie wprowadzona trasa Warszawa(Modlin) - Kraków? 

A czy Wam zdarza się latać samolotem po kraju? Czy mimo wszystko wybieracie kolej i autobusy? :)


No comments:

Post a Comment