Tuesday, May 19, 2015

Promocja w Wizz Air: co drugie miejsce gratis!

Tylko dziś w liniach lotniczych Wizz Air obowiązuje promocja, która reklamowana jest przez bardzo chwytliwy slogan "tylko dziś co drugie miejsce gratis". Na droższych kierunkach można naprawdę neiźle zaoszczędzić, a na najtaszych lotach- różnych zbytnio nie odczujemy. Jak to wygląda w rzeczywistości?


Osobiście, gdy tylko zobaczyłem tą promocję, od razu pojawił mi się w głowie pomysł kilkugodzinnej wizyty w Norwegii. Bilety za 78zł z Poznania dostępne są praktycznie cały czas, o czym pisałem tutaj!. Myśląc, że drugi bilet będzie bezpłatny, wierzyłem że w tej cenie polecą dwie osoby. A jak to wygląda w prakatyce?Faktycznie, drugi bilet jest bezpłatny! To znaczy nie jest pobierana opłata za przelot, ale opłatę manipulacyjną w wysokości 35zł płaci każdy pasażer. W przypadku najtańszych biletów za 34zł, na promocji oszczędzamy... 4zł, na locie w dwie strony- 8zł! Czyli to w sumie żadna oszczędność. Także o kilku godzinach w Norwegii za mniej niż 50zł można zapomnieć.Oczywiście w przypadku droższych biletów zaoszczędzimy więcej! Przykładowo jeśli bilet do Paryża kosztuje 119zł to za dwie osoby nie zapłacimy 238zł, a 154zł, czyli w tym przypadku już na locie w jedną stronę oszczędzamy aż 84zł!


Także czym droższy jest nasz bilet, tym bardziej imponującą kwotę jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Jednakże w przypadku tych najtańszych biletów, na które większość z nas poluje, promocji zbytnio nie odczujemy... . Niewątpliwie jest to jednak bardzo dobra okazja do upolowania atrakcyjnych biletów na tych nieco droższych kierunkach jak na przykład: Portugalia, Islandia czy Izrael!


No comments:

Post a Comment