Friday, April 3, 2015

Nowości od Wizz Air!

1 kwietnia Wizz Air ogłosił kilka nowych tras z Polski. I to wcale nie był żart z okazji Prima Aprillis. Najbardziej ucieszą się mieszkańcy Lublina i okolic, gdyż to właśnie tutaj przewoźnik zdecydował się uruchomić kolejną swoją bazę. W Polsce to już szósta baza, a 21-sza w ogóle! Oprócz tego nowe trasy pojawią się także z dwóch innych polskich miast: z Wrocławia, jak i z Poznania! Dzień później linia ogłosiła także wprowadzenie numerowanych miejsc na swoich rejsach. Natomiast w połowie miesiąca węgierski przewoźnik kolejny raz w bardzo pozytywnie zaskoczyl swoich pasażerów, ogłoszając 3 nowe, bardzo ciekawe połączenia: 2 trasy do Szwajcarii i jedną na... Islandię!O tym, że Wizz Air planuje otworzyć kolejną swoją bazę w Polsce, portal Pasażer.com pisał już jakiś czas temu. Najbardziej prawdopodobne wydawało się to, że wybór padnie na Lublin lub Szczecin. Ja liczyłem bardziej, na Szczecin, gdyż tam mam bliżej, ale linia postawiła na Lublin. Nie zmienia to faktu, że informacja ta bardzo mnie cieszy!Na lotnisku w Świdniku zbazowany zostanie jeden Airbus A320, który poleci na trzech nowych trasach, a na dwóch już istniejących zwiększy swoją częstotliwość.

Nowości to: 

Bruksela-Charleroi - loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i piątki. Loty wystartują 14 września 2015!Doncaster-Sheffield - tu natomiast mamy do dyspozycji 3 loty tygodniowo: we wtorki, w czwartki i w soboty. Inauguracyjny lot 15 września 2015!Glasgow - 2 loty tygodniowo, które odbywać się będą w środy i w niedziele. Pierwsi pasażerowie do Glasgow polecą 16 września 2015!Oprócz tego węgierski niskokosztowy przewoźnik zwiększy częstotliwość na istniejących już trasach:

Londyn(Luton) - z 5 do 7 lotów tygodniowo

Oslo(Torp) - z 3 do 4 lotów tygodniowo

Warto także przypomnieć, że już 21 maja startuje także połączenie do Sztokholmu(Skavsta). Loty odbywać się będą we wtorki, czwartki i soboty!

***

Nowe połączenia ogłoszone zostały także z Wrocławia i z Poznania. Z Wrocławia 2 razy w tygodniu polecimy do Sztokholmu(Skavsta), zaś ze stolicy Wielkopolski polecimy do Mediolanu(Bergamo)! Obie te trasy zapoczątkowane zostaną 15 września 2015, a loty odbywać się będą we wtorki i soboty!***
Dzień później także linia zapowiedziała wprowadzenie numerowanych miejsc na swoich rejsach! Ta zasada już od jakiegoś czasu ma zastosowanie u największego konkurenta linii - Ryanaira. Miejsca przydzielane będą losowo, a jeśli sami chcemy wybrać sobie konkretne miejsce, będziemy musieli za nie dodatkowo zapłacić. Najtańsze kupić będziemy mogli już za 1 euro, zaś te najdroższe, z dodatkową przestrzenią na nogi -23 euro.

Numerowane miejsca obowiązywać  będą na wszystkich lotach od 19 maja, a na wybranych trasach już od 4 maja. Trasy, na których prędzej pojawią się nowe zasady przyznawania miejsc to:


  • Katowice - Londyn(Luton)
  • Bukareszt - Dortmund
  • Budapeszt - Barcelona****

To jednak nie konieć dobrych informacji od Wizz Air. 15 kwietnia przewoźnik ogłosił otwarcie 2 nowych tras z lotniska Chopina. Do dyspozycji pasażerów będą 4 loty tygodniowo do Szwajcarii - 2 do Genewy i 2 do Bazylei.

Loty do Genewy wystartują 25 października. Rejsy odbywać się będą w środy i niedziele.

Wylot z Warszawy: 6.20-8.45
Wylot z Genewy: 9.20-11.25Dzień później zainaugurowane zostanie połączenie do Bazylei, które realizowane będzie w poniedziałki i piątki, także w godzinach porannych.

Wylot z Warszawy: 6.10-8.20
Wylot z Bazylei: 8.50-10.50


****

Największym hitem jest bez wątpienia uruchomienie nowej trasy z Gdańska na Islandię. Tym samym z gdańskiego lotniska mamy aktualnie wszystkie nordyckie kraje na wyciągnięcie ręki! Loty wystartują już 19 czerwca, a odbywać się będą dwa razy w tygodniu: w piątki i poniedziałki. 


No comments:

Post a Comment