Tuesday, March 17, 2015

Z wizytą na Ławicy!

Nie wiem jak w Waszych miasatch, ale do Poznania powróciła piękne pogoda! Widząc to słońce za oknem z rana stwierdziłem, że wolny dzień wykorzystam na wizytę na poznańskiej Ławicy. :)Z domu wyjechałem przed 11. Miałem nadzieję, że uda mi się zdążyć na start Wizz Aira do Paryża(Beauvais), który zaplanowany był na 11.40. Dobrze że wyjechałem z domu odpowiednio wcześniej, bo jak się okazało przystanek linii "L" przy Dworcu Głównym jest nieczynnym. Teraz linia "L" odjeżdża z przystanku znajdującego się od strony głównego wejścia do galerii Poznań City Center. Na szczęście zdążyłem, choć spory ruch na drodze spowodował, że autobus się nieco włóczył przez centrum, przez co zaczynałem obawiać się, że na Wizza nie zdążę.

Gdy zbliżałem się do lotniska, od razu z autobusu rozglądałem się, czy różowego Airbusa nie ma już gdzieś na pasie albo w powietrzu. Jak się okazało, właśnie kołował, więc uznałem że jest szansa na zobaczenie z tarasu widokowego jego startu. I udało się, gdyż samolot dość długo czekał na pozwolenie na start. Ładnego zdjęcie niestety nie udało się zrobić, tylko tak na szybko, jakoś go uchwyciłem, ale to nie jest zdjęcie które można sobie wywołać i powiesić na tablicy korkowej. :P Na całe szczęśćie zdjęć Wizz Aira mam pod dostatkiem... . :)


Także Wizz Air odleciał, a na płycie lotniska pozostał już tylko Boeing linii Enter Air, który już prawie gotowy był do odlotu. W międzyczasie jednak zdążył wylądować lot Skanynawskich Linii Lotniczych SAS z Kopenhagi, który wykonywany jest przez linię Cimber samolotem Canadair Regional Jet 200. Samolot ten w Poznaniu będziemy jeszcze mogli spotkać tylko przez kilkanaście dni, gdyż już od 29 marca na rejsach do Kopenhagi skandynawski przewoźnik wprowadzi nieco większe maszyny!

Gdy Kopenhaga już wylądowała, to w drogę mógł się udać Boing 737 czarterowych linii lotniczych Enter Air do Egiptu. Samolot ten najprawdopodobniej leciał z międzylądowaniem we Wrocławiu, bo pamiętam, że przez pewnien czas na tablicy lotów wyświetlał się także Enter Air do Wrocławia.


Jako, że Kopenhaga nie była jeszcze gotowa do startu stwierdziłem, że zaczekam jeszcze na Lufthansę z Monachium. Po kilkuastu minutach mogłem już dostrzec podchodzący do lądowanie samolot CRJ-900 linii Lufthansa Regional - jedna z linii wchodzących w holding Lufthansa, która obsługuje dla Lufthansy rejsy krótkiego zasięgu. A samolot CRJ-900 w Poznaniu będzie można spotkać znacznie częśćiej. A to z dwóch powodów. Między innymi takimi samolotami będzie operować SAS na trasie z/do Kopenhagi, a także dlatego, że Lufthansa ze swojej floty wycofuje samoloty CRJ-700, które zastąpione zostaną właśnie przez CRJ-900. CRJ-700 mogliśmy spotkać na innych lotach Lufthansy do Poznania. Do stolicy Wielkopolski Lufthansa samolotem CRJ-700 przyleci po raz ostatni 27 marca z Monachium.
Na start Lufthansy już nie czekałem, SAS do Kopenhagi również nie wystartował. Dopiero jak jechałem autobusem, widziałem, jak samolot CRJ-200 wzbijał się w powietrze... . Zaś Lufthanse słyszałem i widziałem, jak dojechałem już na dworzec, przeleciała mi wysoko nad głową... . :) Na Ławicę niedługo znowu się wybiorę, ale wtedy to już jako pasażer. Szczegóły niebawem. :)


No comments:

Post a Comment