Saturday, March 14, 2015

Loty na jeden dzień z Gdańska!

Często wiele osób mnie pyta jak polecieć gdzieś samolotem i wrócić jeszcze tego samego dnia. Niedawno wrzuciłem na bloga, jakie możliwości w sezonie letnim mamy z poznańkiej Ławicy. Jeśli ktoś nie czytał to może nadrobić zaległości tutaj!. Dziś skupiam się na lotach z Gdańska- oczywiście także w letnim rozkładzie lotów, który już niedługo wchodzi w życie!
Opcja lotu na jeden dzień możliwa jest, gdy na danej trasie przewoźnik lata więcej niż raz dziennie lub wtedy, gdy samolot nie wraca od razu do portu, z którego przyleciał, a obsługuje jeszcze inną trasę. Aby Wam to lepiej zobrazować, posłużę się przykładem. Gdy latałem kiedyś z Wrocławia na kilka godzin do Oslo(Torp), samolot który wykonywał ten rejs nie wracał od razu do Wrocławia, a obslugiwał jeszcze lot do Rygi. Samolot musiał tam dolecieć i wrócić, przez co ja miałem trochę czasu w Norwegii.

Z Gdańska w sezonie letnim mamy 3 możliwe jednodniówki. Nie jakoś specjalnie dużo, ale w każdej z podanych opcji w miejscu docelowym mamy do dyspozycji praktycznie cały dzień, gdyż na trasach tych linie lotnicze wykonują więcej niż jeden lot w ciągu dnia o bardzo przyjaznych dla nas godzinach.

Gdzie w takim razie możemy wybrać się z Gdańska na "jednodniówkę"? :)

LONDYN(LUTON)

Całodniowe zwiedzanie Londynu, czy zakupy w Primarku? Nic prostszego! Codziennie, z wyjątkiem niedzieli, Wizz Air wykonuje 3 rejsy na lotnisko w Luton. Wylatujemy wcześnie rano, wracamy późnym wieczorem.


SZTOKHOLM(SKAVSTA)

Również do stolicy Szwecji można udać się na jednodniową wycieczkę! Kraje skandynawskie do najtańszych nie należą, także zwiedzanie Sztokholmu bez konieczności noclegu to naprawdę świetna okazja! W czasie jednodniowej wizyty nawet nie będzie konieczne wydawanie pieniędzy na metro, gdyż to wszystkich ważniejszych miejsc spokojnie dotrzemy pieszo! Możliwe wyloty w poniedziałki, środy, piątki i niedziele - w te właśnie dni Wizz Air wykonuje dwa rejsy w ciągu dnia na tej trasie. 


WARSZAWA(MODLIN)

Korzystając z tanich lotów krajowych Ryanair możemy wybrać się także z jednodniową wizytą do naszej stolicy. Możliwość taka 6 razy w tygodniu, z wyjątkiem niedziel. 19zł za lot w jedną stronę to wcalnie nie rzadkość na tej trasie. A i za 9zł bilety się pojawiały... :)To jak, wybieracie Londyn, Sztokholm, czy Warszawę? :) 


Polecam także:


2 comments: