Wednesday, March 11, 2015

Loty krajowe w LOT od 60zł!

W systemie rezerwacyjnym Polskich Linii Lotniczych LOT pojawiły się bardzo atrakcyjne ceny na przeloty na trasach krajowych. Bilety w jedna stronę zaczynają się już od 60zl!Polski przewoźnik nie odpuszcza i walczy o pasażerów z PKP InterCity oraz z Ryanairem, po tym jak zaczął odnotowywać wyraźny spadek ruchu na trasach miedzy głównymi polskimi miastami, o czym pisałem już tutaj!

Wspomniane wyżej bilety nabyć możemy w nowej taryfie LOT-u Economy Simple, w której podróżujemy tylko z bagażem podręcznym, a bilety kupujemy z minimum 60-dniowym wyprzedzeniem. Tytułowe 60zł zapłacą osoby podróżujące z Gdańska.

W przypadku lotów z Poznania, za bilet do Warszawy tam i z powrotem zapłacimy niespełna 153zł!
Osobiście uważam, że jest to bardzo dobre posunięcie ze strony naszego narodowego przewoźnika. Generalnie jestem przeciwnikiem wprowadzania przez tradycyjne linie taryf bez wliczonego bagażu rejestrowanego, gdyż to właśnie wliczony w cenę biletu bagaż rejestrowany był dla mnie jednym z czynników, którym linie tradycyjne odróżniały się od linii niskobudżetowych. Jednakże dodawanie do oferty lotów krajowych taryfy wyłącznie z bagażem podręcznym jest jak najbardziej uzasadnione. Często do Warszawy podróżują ludzie w interesach, w celu załatwienia czegoś i wracają jeszcze tego samego dnia. Po co więc jakiś większy bagaż? Wprowadzenie taryfy Economy Simple wydaje się być świetnym rozwiązaniem.

Aktualnie obniżone ceny na rejsy krajowe z Katowic i Poznania do Warszawy możemy także kupić ramach promocji "Szalona Środa"

No comments:

Post a Comment