Sunday, March 29, 2015

Kierunek Malmö! :)

Od dziś na lotniskach obowiązuje nowy, letni rozkład lotów. Ten, który z reguły jest lepszy, bo w tych miesiącach zdecydowanie więcej latamy, przez co przewoźnicy otwierają nowe trasy, zwiększają częstotliwość na istniejących już trasach, czy przywracają typowo sezonowe połączenia po zimowej przerwie. Z Poznania "nowością" jest szwedzkie Malmö, do którego pierwszy lot wystartuje już jutro, a mnie na pokładzie nie zabraknie! :)Malmö to niby nowość, ale tak nie do końca. Loty na trasie Poznań - Malmo Wizz Air już kiedyś obsługiwał. Sam miałem okazję lecieć na tej trasie w 2008 roku. Bardzo czekałem na powrót tej trasy, no i się doczekałem! :) Loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu: w poniedziałki i w piątki. Lot na tej trasie trwa około godziny. Start z Poznania o 11.40. Lot powrotny z Malmö o 13.10.

Gdy tylko Wizz Air ogłosił to połączenie wiedziałem, że z niego skorzystam! Później stwierdziłem, że dlaczego by nie polecieć pierwszym lotem? :) Frekwencja chyba nie zapowiada się zbyt duża, ale na pierwszych lotach tak bywa. Gdy odprawiałem się 2 dni temu było niespełna 50 odprawionych pasażerów, a bilety ciągle były dostępne w najtańszej taryfie dla wszystkich za 39zł. Ale na pierwszych lotach to wcale nie jest takie dziwne. Obstawiam, że na locie powrotnym może być nieco lepsze obłożenie. To raczej Polacy pracujący i mieszkający w południowej Szwecji czy nawet w Danii bardziej czekali na to połączenie. Jak będzie na locie powrotnym nie będzie mi dane się przekonać, gdyż wracam następnego dnia do Gdańska. Ale z lotu do Szwecji na pewno napiszę ciekawą relację, na przeczytanie której już serdecznie zapraszam!
Póki co, ja wracam do pakowania, choć dużo go oczywiście nie ma, gdy leci się na jedną noc, ale zawsze coś trzeba zabrać. I ten stres, że na pewno o czymś zapomnę. Mam to przed każdym lotem. Póki co bilety wydrukowane, playlista na Spotify stworzona, więc jest dobrze! Startuje jutro o 11.40 lotem W61975. :)

Btw., pogoda w Malmö zapowiada się nie najgorsza... ;)

klart.se


2 comments:

  1. Chętnie bym tam poleciała, zdecydowanie świat jest za duży;)

    ReplyDelete
  2. Oj tak, a pomysłów w głowie również zdecydowanie za dużo... :)

    ReplyDelete