Thursday, March 12, 2015

Back in Opole!

Opole to miasto, w którym spędziłem 5 lat swojego życia. Zdecydowanie było to bardzo fajne 5 lat, które zawsze będę wspominał z uśmiechem na twarzy. Mając teraz trochę wolnego, zdecydowałem się tam wybrać na chwilę. Wrócić do miejsc, spotkać się z ludźmi. W niespełna dwa dni ciężko było zrobić wszystko co się chciało i z każdym wyskoczyć na jakąś kawę czy coś. No ale niestety tak to już jest... . Mam nadzieję, że w kilku zdjęciach choć trochę pokażę Wam to miasto.Pierwsze co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło to dworzec. Gdy wyjeżdżałem był jeszcze w remoncie. Przy poprzedniej wizycie - również. Aktualnie remont jest już zakończony, a dworzec stał się zdecydowanie bardziej przyjazny pasażerom. Jest Relay, 1minute, Carrefour Express, przechowalnia bagażu, czy bardzo zadbane toalety.

Osobiście najbardziej tęsknię za spędzaniem czasu nad Odrą. Zawsze przejeżdżając pociągiem przez Odrę w Opolu, wspominam sobie jak jeździło się tam na rolkach, biegało, czy w czerwcu siedziało i słuchało tego, co dzieje się na Festiwalu. :) Nie brakowało też siłowni na świeżym powietrzu czy kajaków, choć na te nigdy się nie skusiłem. W Poznaniu tereny nad Wartą nie są tak dobrze wykorzystane jak w Opolu. A przynajmniej ja takich miejsc nad Wartą jeszcze nie poznałem. Jakbym się mylił, to proszę mnie tam zabrać!


Ci co mnie znają wiedzą, że uwielbiam kawę, dlatego też nie mogłem sobie odpuścić wizyty w którejś z opolskich kawiarni. Wybrałem kawiarnię "Kofeina 2.0", która jest chyba moją ulubioną w Opolu.
Oprócz kawy zjemy tam także śniadanie czy lunch. Wieczorami można wybrać się na piwo czy drinka, a często odbywają się tam różnego rodzaju koncerty czy inne eventy.

We wtorek, gdy przyjechałem, pogoda dopisała. Można było posiedzieć sobie nad Odrą w słońcu. W środę nie było już tak kolorowo...
A na koniec jeszcze trochę wspomnień i zdjęć, które udało mi się gdzieś tam odnaleźć na Instagramie czy Facebooku, które zrobiłem, gdy jeszcze tam mieszkałem... .


4 comments:

  1. Urzekł mnie ten deptak nad rzeką. Nie byłam w Opolu, w sumie to mam nie daleko, więc kto wie...:)

    ReplyDelete
  2. Byłam w Opolu kilka lat temu, ale niestety tylko przejazdem. Na zdjęciach wygląda przepięknie:)

    ReplyDelete