Tuesday, February 17, 2015

Styczeń na dwucyfrowym plusie!

Dziś na blogu kilka newsów z poznańskiego lotniska. Zacznę może od styczniowych statystyk. Jak się okazuje, 2015 rok rozpoczął się dobrze, gdyż w styczniu całkowity ruch pasażerski wyniósł 81 243 osób, co stanowi 16% więcej niż w styczniu poprzedniego roku! Oby tak dalej!
Kolejnym dobrym newsem jest to, że na poznańskim lotnisku wyląduje kolejny przewoźnik. I to nie low-cost, a linia tradycyjna z Czech - CSA Czech Airlines. Czeski przewoźnik 25 maja zainauguruje loty na trasie Praga - Poznań - Gdańsk. Także korzystając z tego połączenie, możemy polecieć zarówno do Pragi, jak i do Gdańska, gdyż w systemie rezerwacyjnym bilety na ten "polski" odcinek także są dostępne.

Loty odbywać się będą 4 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Lot na trasie Praga- Poznań potrwa 1h10. Aktualnie najtańsze bilety do Pragi kosztują 3674CZK, co daje jakieś 560zł za lot w obie strony. Z Ławicy do Gdańska polecimy od 3045CZK, czyli od 460zł w dwie strony.

********

A już za 41 dni wystartuje nowe połączenie Wizz Air do Malmö, na które bardzo czekałem! W dalszym ciągu na pierwszy lot na tej trasie możemy kupić bilety w najtańszej taryfie, co więcej, dostępnej dla wszystkich!No comments:

Post a Comment