Friday, February 20, 2015

PLL LOT: loty krajowe od 99zł w jedną stronę!

W Polskich Liniach Lotniczych LOT wystartowała promocja, w której bilety na loty krajowe możemy kupić już od 99zł w jedną stronę. Rezerwacji należy dokonywać do 22 lutego włącznie, a objete promocją są loty w terminie 2.03-22.03.2015. 

Promocją objęte jest oczywiście także połączenie z poznańskiej Ławicy do Warszawy. W tygodniu trasa ta obsługiwana jest aż 4 razy dziennie, a godziny wylotów są następujące: 5.40, 8.55, 14.55 oraz 21.00. W soboty i w niedzielę pasażerowie mają do dyspozycji tylko jeden lot dziennie. W soboty o 5.40, a w niedziele - o 21.00. Loty te dla LOTu obsługuje Eurolot.


Promocja oferowana przez Polskie Linie Lotnicze LOT wydaje się być szybką reakcją na słabe styczniowe statystyki w segmencie lotów krajowych, na co zwrócił ostatnio uwagę między innymi portal Gazeta.pl. Nasz narodowy przewoźnik znacząco stracił pasażerów na swoich najbardziej popularnych trasach krajowych, jakimi są Warszawa - Kraków, Warszawa - Gdańsk i Warszawa - Wrocław. Nie bez powodu to też właśnie te miasta znalazły się na zdjęciu, które zamieściłem na samej górze tego posta. To właśnie na tych trasach LOT konkuruje z Pendolino, którego obecność na polskich torach mogła znacząco wpłynąć na statystki naszego narodowego przewoźnika.Do tego z Wrocławia i z Gdańska do Warszawy lata także Ryanair, choć na lotnisko w Modlinie. Loty odbywają się dwa razy dziennie, choć irlandzki niskokosztowy przewoźnik nie wydaje się być konkurencja dla LOTu, gdyż linie te skupiają się na dwóch różnych grupach klientów. Ktoś komu bardziej zależy na czasie wybierze LOT. Ten, który chce polecieć tanio, mimo uciążliwego dojazdu z lotniska, wybierze Ryanair. Loty te sprawiły, że coraz więcej Polaków zdecydowało się na podróżowanie po kraju samolotem, co pokazują statystki wrocławskiego czy gdańskiego lotniska, gdzie ruch krajowy notuje widoczne wzrosty procentowe. Jednakże nie sądze by ktoś, kto wcześniej latał do Warszawy LOTem, przesiadł się na Ryanaira. Wyjątki od reguły pewnie są. Ale wyjątki zawsze muszą być. Ale raczej nie jest ich zbyt duża liczba.

Czy promocyjna oferta LOTu jest atrakcyjna? Biorąc pod uwagę fakt, że najdroższy bilet na Pendolino kosztuje ok. 150zł to tak. Osobiście Pendolino nigdy nie jechałem, jedyne co to miałem okazję w nim chwilę posiedzieć, gdy stał na dworcu we Wrocławiu to z ciekawości wszedłem. Wygląda ładnie, nie powiem. Kiedyś na pewno pojadę, z czystej ciekawości. Chociażby po to by napisać ciekawą notkę na bloga. Ale gdybym miał do wyboru w podobnej cenie Pendolino i samolot, ja wybrałbym samolot, co chyba nikogo nie dziwi. Ale póki co takiego wyboru nie mam. Z Poznania mam LOT, wiele różnych pociagów, no i Polskiegobusa, który jedzie najdłużej, a mimo to wybieram go najchetniej.Wierzę, że nastąpi taki dzień, że Ryanair z Modlina zacznie latać także do Poznania. W końcu zapowiadali, że chcą w Polsce rozwijać się na trasach krajowych, więc dlaczego by nie Poznań? Na otwarcie połączenia przez Wizz Air do Malmö liczyłem bardzo i się doczekałem, to może i Ryanair mnie pewnego dnia pozytywnie zaskoczy? :)

1 comment:

  1. To już było o ile pamiętam a potem sie wycofali okazało się ze nieekonomiczne.

    ReplyDelete