Tuesday, January 13, 2015

Wrocław widziany z 49-go piętra!

Wczorajszy wolny dzień od pracy spędziłem wraz z kolegą we Wrocławiu. Wrocław widziałem już wiele razy, w końcu mieszkałem jakąś godzinę drogi od tego miasta, ale dla kolegi była to pierwsza wizyta w stolicy Dolnego Śląska.

Oczywiście obowiązkowym punktem zwiedzania był wrocławski Rynek. O Rynku pisać wiele nie będę. Że jest piękny – każdy pewnie słyszał, a i wielu z Was miało okazję go pewnie zobaczyć. Poniżej jest kilka zdjęć także z Rynku. 

Dziś chciałbym się skupić na innej atrakcji jaką jest wjazd na taras widokowy znajdujący się na 49. piętrze wieżowca Sky Tower. Warto dodać, że jest to najwyżej ulokowany taras widokowy w Polsce, który został otwarty dla zwiedzająch 3 stycznia 2014 roku.


Bilety nie są drogie. My za ulgowy zapłaciliśmy 5zł/osobę, bilet normalny kosztował 10. Nieco drożej jest w weekendy kiedy za bilety musimy zapłacić 14(normalny) bądź 7zł(ulgowy). Wjazdy na taras są co pół godziny, począwszy od 9.00. Trochę się jedzie, a podczas jazdy zatyka uszy jak w samolocie. No a z góry, takie oto widoki. Nie powiem, początkowo miałem lekki problem by stanąć przy samej szybie... :)
A na sam koniec spotkała nas jeszcze jedna atrakcja. Mianowicie kolega usłyszał, że zapowiadany jest pociąg Express InterCity Premium do Warszawy, czyli Pendolino, które w drodze do Warszawy zatrzymuje się tylko w Opolu i w Częstochowie. Od razu udaliśmy się na peron, by go zoboaczyć. Jako, że do odjazdu było jeszcze sporo czasu, pozwoliliśmy sobie także wejść do środka. :) Gdyby odjechał, wtedy dojechalibyśmy do Opola, za jedyne 650zł za osobę - bo tyle właśnie wynosi kara za brak biletu w tym pociągu - nie ma możliwości zakupu biletu u konduktora! 

Wjazd na taras widokowy jak najbardziej mogę polecić, zdjęcie myślę, że też wyglądają zachecająco. :) Ja pewnie jeszcze nie raz tam wjadę, następnym razem - wieczorem by zobaczyć jak prezentuje się Wrocław nocą. :)

Więcej informacji dotyczacych tarasu widokowego: Tutaj!

1 comment: