Tuesday, December 31, 2013

Lotnicze podsumowanie 2013 roku!

Przed nami ostatnie godziny 2013 roku, dlatego też jest to odpowiedni czas na podsumowanie mijającego roku.

Czy rok udany? Tak, choć niestety nie tak, jak poprzedni. Gdyby wszystkie loty doszły do skutku, ten rok byłby rekordowy. Niestety, zamiast 20 lotów, było 14, co jest o 2 mniej niż w 2012. Łącznie w samolocie spędziłem niespełna 25 godzin (dokładnie 24h55), czyli tak jakby cały dzień z malutkim zapasem. :)

Po raz kolejny najczęściej latałem z/do Wrocławia- 10 lotów, co daje 36% wszystkich tegorocznych lotów (Wrocław zaliczył +11% do ubiegłego roku). Do Wrocławia mam najbliżej, więc wynik nie dziwi, ale to nie tylko zasługa odległości. To naprawdę bardzo przyjazne pasażerowi lotnisko. :)

W tym roku odwiedziłem jedno nowe lotnisko, mianowicie Londyn Stansted. :) Co więcej, zarówno mój lot do jak i z Londynu, był zupełnie za darmo. Szczegóły w dalszej części notki.

Najczęściej wybieraną linią lotniczą po raz kolejny okazał się Wizzair, który wygrał z Ryanairem, ale przewaga nad irlandzkim przewoźnikiem zmniejszyła się o 17% w stosunku do ubiegłego roku.A poniżej lista wszystkich tegorocznych lotów:

9 stycznia 2013
Wrocław - Dortmund by Wizzair, cena: 4zł
Uwagi: ciekawy widok przez okno...Dortmund - Poznań by Wizzair, cena: 4zł 
Uwagi: lot opóźniony ponad godzinę, w momencie w którym mieliśmy startować, nasz samolot był jeszcze w Poznaniu, ale jakąś godzinę był już w Dortmundzie. 

21 luty 2013
Poznań - Londyn Luton by Wizzair, cena: 4zł
Uwagi: w Londyn w tej cenie to naprawdę świetna okazja. Jak się później okazało, można jeszcze taniej... . 

22 luty 2013 
Londyn Luton - Poznań by Wizzair, cena: 4zł
Uwagi: lot opóźniony, w większej części przespany. Jak widać, każdy mój przylot do POZ jest opóźniony. 26 luty 2013
Wrocław - Londyn Stansted by Ryanair, cena: 0zł
Uwagi: pierwszy lot zupełnie za darmo, zdobyty podczas akcji promocyjnej linii Ryanair przeprowadzonej na opolskim Rynku, więcej o tej akcji TUTAJ!

27 luty 2013
Londyn Stansted - Wrocław by Ryanair, cena: 0zł
Uwagi: pierwsza przejażdżka czerwonym, piętrowym, londyńskim autobusem, długie stanie w korku, przez co w ostatniej chwili zdążyliśmy na nasz autobus, którym jechaliśmy na lotnisko.

31 maja 2013
Wrocław - Eindhoven by Wizzair cena: 34zł
Uwagi: taka oto niespodzianka spotkała mnie we WRO...Eindhoven - Wrocław by Wizzair, cena: 34zł
Uwagi: lot w towarzystwie miłego Holendra z Amsterdamu. :)1 czerwca 2013
Wrocław - Oslo-Torp by Wizzair, cena: 34zł
Uwagi: lot z pijanym, starszym Panem, nieco męczącym, ale nie było tragedii. Oslo-Torp - Wrocław by Wizzair, cena: 34zł
Uwagi: takiego lotu to jeszcze nie było! Opóźnienie już na starcie, a zamiast lądować we Wrocławiu, wylądowaliśmy... w Katowicach. Zamiast być w Opolu ok. 2 w nocy, byłem o 8 rano, a na 10 szedłem do pracy i byłem tam do 18.45. Mimo wszystko lot wspominam miło, panie stewardessy kojarzyły już mnie z wczorajszego lotu, dzięki czemu mogliśmy chwile porozmawiać. Jedna z Pań nawet zaproponowała mi, żebym leciał też na jednodniówkę do Paryża(Beauvais). Nawet kupiłem bilety. Ale jak się później okazało, we Francji był strajk i trochę się wystraszyłem i sobie odpuściłem. Bałem się, że tym razem w ogóle do pracy bym na czas nie dojechał, czy też doleciał. :D

24 sierpnia 2013
Warszawa - Sztokholm(Skavsta) by Ryanair, cena: 19zł
Uwagi: najdłuższa kolejka do security w jakiej kiedykolwiek stałem. Po raz kolejny okazało się, jaki świat jest mały - w pociągu na lotnisko Chopina spotkałem ludzi z Opola. :)

29 sierpnia 2013
Malmo - Wrocław by Ryanair, cena: 69zł
Uwagi: Po raz pierwszy nie cieszyłem się na myśl o locie samolotem. To był zdecydowanie najsmutniejszy mój lot. Jeszcze nigdy tak ciężko nie wyjeżdżało mi się ze Szwecji, choć ciężko jest zawsze. 
21 października 2013
Wrocław - Londyn-Luton by Wizzair, cena: 54zł
Uwagi: na dzień przed wylotem jeszcze nie byliśmy do końca pewni, jak dojedziemy na lotnisko. Ale na szczęście dojechaliśmy. 

22 października 2013
Londyn-Luton - Wrocław by Wizzair, cena: 54zł
Uwagi: lot w większości przespany, czyli standard jeśli chodzi o moje loty z Luton. :)Aaaa, zapomniałbym.... od tego roku także mam już własnego Airbusa A320 w malowaniu Wizzair <3
Cudowny prezent urodzinowy! :)A jaki będzie 2014 rok? Czy będzie lepszy? Szczerze mówiąc może być ciężko, ale zobaczymy.  Najbliższy lot szykuje się w lutym, ale konkretnych dat jeszcze nie ma. Fajnie byłoby polecieć jakimiś nowymi liniami. Dreamliner i jakiś dłuższy lot na razie chyba jeszcze w strefie marzeń, ale zobaczymy. 

Póki co, wszystkim życzę szczęśliwego Nowego Roku! Tylu startów, co lądować!

Happy New Year!!!  // Godt Nytt År!!!

1 comment:

  1. Bardzo fajny,pomocny blog :)

    Zapraszam również do siebie: http://scritto-con-la-pasta.blogspot.com/

    ReplyDelete