Saturday, December 1, 2012

Dreamliner we Wrocławiu!

Jak już wszyscy zapewne wiedzą, Polskie Linie Lotnicze LOT są pierwszym europejskim przewoźnikiem, który w swojej flocie posiada Boeinga 787 Dreamliner. Samolot aktualnie wykonuje loty szkoleniowe, a dziś można było go zobaczyć we Wrocławiu.


Sam do końca nie wiedziałem czy pojadę do Wrocławia, choć bardzo chciałem. Trochę się bałem, że wczorajsze Andrzejki mogły pokrzyżować mi plany, ale na szczęście nie – dałem radę wstać o 6 rano i pojechać do Wrocławia, by zobaczyć „liniowca marzeń”- bo jakby nie patrzeć z Opola do Wrocławia nie jest tak daleko, a jeśli jest okazja to trzeba korzystać.:)

 
Planowo samolot miał przylecieć z Warszawy o godzinie 10, jednakże po jakimś czasie godzina przylotu na tablicy zmieniła się na 10.20. Na przylot Dreamlinera razem z kolegą Michałem (tym samym Michałem, który był ze mną w Sandefjord) oczekiwaliśmy na tarasie widokowym, wraz z nami sporo innych ludzi: zarówno osób dorosłych jak i dzieci – każdy chciał zobaczyć Dreamlinera. W końcu oczekiwany przez wszystkich Boeing 787 wylądował na wrocławskim lotnisku…


Po tym, jak samolot już wylądował, praktycznie wszyscy udali się w kierunku schodów ruchomych, by móc wyjść na parking, z którego podziwiać można było najnowszy nabytek LOT-u. Każdy oczywiście miał aparat w ręce. Szczęśliwcy, którzy wygrali wejściówki, mogli przekonać się jak wygląda ten nowoczesny samolot w środku. Ja osobiście także brałem udział w każdym konkursie, w którym odpowiadać trzeba było na pytania, jednakże zawsze ktoś mnie niestety wyprzedził. Trudno, może kiedyś uda mi się polecieć tym samolotem. Np. do Nowego Jorku? :)Samolot stał przez pewien czas na płycie lotniska, a następnie odleciał, tym razem do Bydgoszczy. Ponownie większość przeniosła się na taras widokowy, by zobaczyć start tej maszyny.

 A wy mieliście już okazję zobaczyć Dreamlinera? :)

No comments:

Post a Comment