Saturday, October 13, 2012

Czym się różni Wizz Discount Club od karty Citi Wizz?

W związku z tym, że wiele osób myli członkostwo Wizz Xclusive Club (dawniej Wizz Xclusive Club)  z kartą kredytową Citi Wizz, postanowiłem napisać posta,w  którym postaram się Wam to przybliżyć.

Karta kredytowa Citi Wizz

Jest to karta kredytowa wydawana przez Citi Bank Handlowy. Jest to jedyna karta, która zwalnia z opłaty za rezerwację w linii Wizzair. Dzięki temu cena naszego biletu jest mniejsza nawet o 36zł za lot, za osobę. Aby uniknąć opłaty za rezerwację, nie musicie posiadać swojej karty. Zawsze ktoś, kto ma kartę może Wam pomóc przy rezerwacji (np. ja).

Członkostwo Wizz Discount Club

Osoby, które posiadają członkostwo Wizz Discount Club mają dostęp do tańszych biletów. Jak zapewne zauważyliście na stronie Wizzaira, w momencie gdy szukacie interesującego Was lotu, wyświetlają się dwie ceny. Cena z reguły wyższa (choć nie zawsze) jest ceną regularną, dla wszystkich pasażerów Wizzair. Poniżej jest cena dla osób z Wizz Discount Club. Obowiązuje ona osobę, która ma wykupione roczne członkostwo, a także osoby, które podróżują z tym kimś. Czasami z tych niższych cen mogą skorzystać także osoby, które nie są klubowiczami WDC. Jak? Przykład:

Lecą 2 osoby do Budapesztu. Cena regularna to 47zł, zaś dla osób z WDC to tylko 4zł. 

Przy zakupie 2 biletów w cenie regularnej jest to 94zł. W tym wypadku możemy skorzystać z pomocy kogoś, kto posiada członkostwo WDC. Jak? Kupujemy bilety dla nas (tj. 2 osoby, jak w przykładzie) plus bilet dla osoby należącej do WDC. Wówczas kupujemy 3 bilety za 4zł, co łącznie daje 12zł. Osoba ta (ta z WDC) wcale nie musi z nami lecieć, ale musi mieć kupiony bilet i być na rezerwacji, by pozostali pasażerowie mogli skorzystać z niższych cen. Krótko mówiąc, 3 bilety mogą być tańsze niż 2. :) W powyższym przykładzie za bilety zamiast 94zł zapłacimy jedyne 12zł, czyli oszczędzamy aż 82zł!

Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe. Jeśli jednak nie, to nie bójcie się pytać. Postaram się coś sprecyzować, jeśli będzie trzeba.

P.S. Posiadam kartę Citi Wizz, jak i Wizz Discount Club, więc zawsze mogę pomóc przy rezerwacji.

No comments:

Post a Comment