Friday, August 24, 2012

Stockholm in 12 days! :)

Stockholm om 12 dagar! :)

12 - to właśnie jeszcze tyle dni zostało do kolejnego wylotu do Sztokholmu. Data wylotu kilkakrotnie się zmieniała. Najpierw miał być 11-13 września, jednakże Wizz anulował mi lot powrotny, więc przebookowałem bilety na 4-6 września. Jednakże zmienił mi się towarzysz podróży, a że były dostępne jeszcze bilety za 1zł i 4zł z Modlina, zdecydowałem się na lot właśnie z tego lotniska – startujemy 5. września o 19.20 by Wizzair. Początkowo chcieliśmy lecieć Ryanairem, ale biorąc pod uwagę, że pierwszą noc chcemy spędzić na zwiedzaniu miasta – godzina wylotu Wizza jest zdecydowanie lepsza. Będzie to moja pierwsza wizyta na tym nowo otwartym lotnisku. Jak wrócę to podzielę się wrażeniami, a jak nie zapomnę to zmierzę czas dojazdu na lotnisko, bo podobno oficjalnie jest to tylko 40 minut, jednakże czytałem, że w praktyce to różnie wygląda. Bilety do Warszawy na pociąg już kupione, nocleg także zarezerwowany. Tak jak pisałem wyżej, zdecydowaliśmy się na zarwanie jednej nocy i zwiedzanie miasta bez spania, a druga noc w hostelu (Interhostel), który położony jest w ciekawej okolicy w centrum miasta. Dwa razy już w Sztokholmie nie spałem, w dodatku w marcu, więc czemu by nie teraz? :) Zawsze to 230SEK zostaje w portfelu – w sam raz na wizytę w Ice barze :D (chciałoby się... :P )

Wracamy 7-go by Ryanair, także do Modlina, około 14 lądujemy i do 18 mam czas do powrotnego pociągu. Zapowiada się fajny dzień, bo 7. są moje urodziny, a będę w tym dniu w dwóch bardzo lubianych przeze mnie miastach – w Sztokholmie i Warszawie.No i lot samolotem! :)

P.S. To będzie mój pierwszy lot za symboliczną złotówkę! :) (lot powrotny Sztokholm-Skavsta(NYO)- Warszawa-Modlin(WMI)
Hi guys!

In 19 days I'm going to Sweden with my friend! I will spend there only 2 days but I really glad because I enjoy every visit in this wonderfull country. I'm taking off to Stockholm by Wizzair from our new polish airport – Warsaw(Modlin) - it's a typical airport for low-cost airlines. Our flight to Poland will be on board of Ryanair. I've already booked a train ticket to Warsaw and one night in the hostel (first night without sleeping, second night- hostel), so I feel that it's really soon.It's nice that I will have some free time in Warsaw also. And on 7th of September it's my birthday, so it's nice to be in two nice places this day: in Stockholm and in Warsaw and have a flight in this day! :)

No comments:

Post a Comment