Saturday, August 11, 2012

Pomysły na kolejne wypady :)

Od dłuższego czasu mam w głowie kilka pomysłów na wyjazdy, ale wiadomo - wszystkiego od razu nie można zrealizować. Postanowiłem je tutaj zapisać, a może moje pomysły kogoś zainteresują i zachęcą do odwiedzenia tych miejsc.

1. OSLO
Mimo, że w Norwegii byłem kilka razy, nigdy nie było to Oslo. A jest to ostatnia skandynawska stolica, w której mnie jeszcze nie było. Niewątpliwie jedną z tych rzeczy, która zachęca do odwiedzenia Oslo jest słynna skocznia w Holmenkollen, którą bardzo chciałbym zobaczyć. :) W chwili obecnej mam już bilety do Oslo - jeśli nic nie wyskoczy mi  na uczelni ani nie pojawią się jakieś niespodziewane wydatki to norweską stolicę odwiedzę już za jakiś czas. :)

2. STAVANGER
Ponownie Norwegia, choć to dopiero jak zrobi się trochę cieplej. W sumie w przypadku lotu do Stavanger, miasto to nie było by główną atrakcją wyjazdu, gdyż najbardziej zależałoby mi na słynnym Pulpit Rock (nor. Preikestolen) -> Preikestolen.
Czyż nie robi wrażenia?

3. LUKSEMBURG
Małe państewko w Europie, mogłoby się wydawać, że ciężko tam polecieć tanio, a jednak można, przez Frankfurt(Hahn), a z lotniska do Luksemburga autobusem za 5 euro. :) Pisałem o tym ostatnio TUTAJ.

4. LONDYN
Od dawna mi się marzy, a obecne Igrzyska Olimpijskie tylko powodują, że jeszcze bardziej chcę tam pojechać, a oprócz mnie także moja siostra, mama oraz babcia, której bardzo spodobało się latanie samolotem. Wiele osób mówiło mi, że Londyn jest lepszy niż Paryż? Ktoś był i może potwierdzić? Mam nadzieję, że już w przyszłym roku wiosną sam się przekonam.
P.S. London Eye - obowiązkowo! :)

5. DORTMUND
Chętnie też wybrałbym się na kilka godzin do Dortmundu by zajrzeć do tamtejszego Primark'a. Wiem też kto bardzo chętnie wybrałby się tam ze mną... :) Póki co, dużo tanich biletów TAM z KTW i WRO, ale ciężko z tanim powrotem - tak było kilka dni temu jak sprawdzałem.

6. HISZPANIA
Na południu, w cieplejszych rejonach Europy mnie jeszcze było, ale to chyba musi najdłużej poczekać. Ale może jak dobrze pójdzie to uda się na Erasmusa do Hiszpanii czy Portugalii pojechać... :)


No comments:

Post a Comment