Wednesday, July 11, 2012

Jak dostać się do Malmö?

Dzięki temu, że Loreen i jej piosenka "Euphoria" wygrała tegoroczną Eurowizję, gospodarzem kolejnego konkursu będzie Szwecja, a dokładnie Malmö, choć pewnie większość miłośników konkursu liczyła jednak na Sztokholm.W związku z tym, że już pisano do mnie w sprawie tanich biletów na maj, postanowiłem napisać ogólnie o tym jak z Polski dostać się do stolicy Skanii.

Generalnie jeśli chcemy jechać do Malmo do wyboru mamy dwa lotniska: Sturup oraz kopenhaskie lotnisko Kastrup. Byłem zarówno na jednym jak i drugim lotnisku i muszę przyznać, że Kastrup to najlepsze lotnisko, na jakim miałem okazję być.


Kopenhaga - Kastrup (CPH)

Jeśli chcemy lądować w Kopenhadze to o zakupie biletu powinniśmy pomyśleć dość wcześnie, gdyż jest to lotnisko gdzie latają głównie linie tradycyjne. Z Polski dostaniemy się tam LOTem, SASem oraz tanimi liniami Norwegian. W chwili obecnej w PLL LOT można kupić bilety na terminy eurowizyjne w taryfie First Minute, za które zapłacimy ok. 400zł w dwie strony.W Norwegianie biletów na maj jeszcze nie ma, ale leciałem kiedyś na trasie Kraków - Kopenhaga i udało mi się kupić bilet za 130zł w jedną stronę.

Skandynawskie linie lotnicze SAS z coraz większej liczby polskich lotnisk oferują nam swoje połączenie, głównie właśnie z Kopenhagą, jednakże z reguły za bilet w jedną stronę musimy zapłacić około 300zł.

Z lotniska w Kopenhadze do centrum miasta dostaniemy się metrem (37DKK). Jednakże jeśli chcemy dostać się do Malmo, wcale nie musimy jechać do centrum Kopenhagi, gdyż większość autobusów i pociągów z Kopenhagi do Malmo zatrzymuje się na Kastrup. Najtańsze bilety na trasie Kopenhaga - Malmo znajdziemy u szwedzkiego przewoźnika autobusowego Swebus - bilety od 49SEK w jedną stronę. Dla porównania, pociąg kosztuje ponad 100SEK w jedną stronę, z tym że kursuje kilka razy na godzinę. 

Malmö Sturup (MMX)

Na lotnisko Sturup z Polski dostaniemy się tanimi liniami lotniczymi. Wizzairem polecimy z Katowic, Gdańska i Warszawy, natomiast z Wrocławia zabierze nas Ryanair.  Bilety w Wizzie zaczynają się już od 4zł.
Na razie nie ma biletów na maj. Myślę, że będzie trzeba się za nimi rozglądać w okolicach marca. Na blogu oczywiście wszystko się pojawi. Poniżej przykład lotów od 4zł do Malmo, żeby nie było że jestem gołosłowny.Chętnie oczywiście pomogę przy rezerwacji biletów Wizzair za pomocą karty kredytowej Citi Wizz, która zwalnia z opłaty rezerwacyjnej. 

Z lotniska Sturup do centrum Malmo zabierze nas autobus firmy Flygbussarna. Bilety w dwie strony od 179SEK (przy zakupie na stronie przewoźnika). 
No comments:

Post a Comment