Saturday, May 19, 2012

8. urodziny Wizzaira!Węgierska tania linia lotnicza Wizzair obchodzi swoje 8. urodziny. Z tego też powodu była ostatnio znowu wyprzedaż, bilety o 20% tańsze, jednak byłem w Budapeszcie i nie miałem zbytnio możliwości na przejrzenie wyszukiwarki, by zobaczyć, co z okazji urodzin oferuje nam Wizz.
Pomyślałem sobie, że skoro taka rocznica, to czas na moje małe statystki związane z Wizzem, bo jednak 88% moich lotów odbywała się właśnie na pokładach Airbusów A320 należących właśnie do linii Wizzair.

Aktualnie z Polski Wizzair lata z 6 lotnisk, a aż na 5 ma swoje bazy operacyjne: Katowice, Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Poznań, a także Łodź, w której linia nie ma zbazowanego żadnego samolotu. Ja skorzystałem z ich połączeń z Poznania (mój pierwszy lot samolotem), Katowic, Warszawy i Wrocławia.

Najwięcej razy leciałem z nimi na trasie Wrocław - Oslo(Torp), bo aż 4 razy, a wkrótce ta liczba jeszcze wzrośnie. :)

Za najtańszy bilet w jedną stronę zapłaciłem 3zł (Wrocław - Oslo-Torp). Wielokrotnie latałem też za  4zł (np. Warszawa - Sztokholm-Skavsta).

Ogólnie z usług Wizzaira skorzystałem 23 razy i bardzo zadowolony jestem z ich usług. Nigdy nie trafiłem na żadne większe opóźnienie, większość lądowań było przed czasem. Bardzo miła załoga na pokładzie, no, może z wyjątkiem jednej stewardessy z Katowic, z którą leciałem dwa razy: za równo rano, jak i wieczorem. Za każdym razem wyglądała jakby była tam za karę.

Wizzairowi życzę punktualnych lotów, stale rozszerzającej się siatki połączeń i mnóstwa zadowolonych pasażerów. Ja póki co zaliczam się do tych zadowolonych pasażerów i mam nadzieję na mnóstwo kolejnych lotów na pokładach ich Airbusów. :)

A jakie Wy macie doświadczenia z Wizzairem? Zadowoleni? A może coś Wam się nie podoba? Wypowiedzcie się! :)


No comments:

Post a Comment